„Nemůže to pořád střílet jen Řezňa, ale museli jsme mu pomoc i my ostatní, protože jen s jedním střelcem to nemůže fungovat," řekl Krbeček, který na gól v lize čekal přes 18 měsíců, ač je původní profesí útočník. „Ale nijak jsem to neřešil, protože jsem za tu dobu toho v útoku moc neodehrál a putoval jsem sestavou. Teď mám jiné úkoly než dávat góly," dodal hráč momentálně hrající jako defenzivní záložník.

Jeho spoluhráč Mišůn čekal na svou dvou branku v kariéře ještě déle a to od srpna 2008 celkem 64 ligových zápasů. „Trefil jsem se jen před více než pěti lety doma s Libercem. Na to si pamatuju moc dobře, protože to byl jediný gól. Pak jsem dal něco při angažmá v Celticu Glasgow za rezervu, ale jinak nic, až teď," vzpomínal.

Jako vytáhlý obránce sice chodí na standardní situace, ale dosud neměl v zakončení štěstí. „Ono to ale není ani tak o štěstí, jako spíš o mém neumění. Když už se do zakončení dostanu, většinou to letí vysoko nad branku nebo … někam úplně jinam," vyhnul se expresivnějšímu vyjádření.

I tentokrát prý nezakončoval zrovna podle představ. „Ani jsem nevěřil, že to skončilo v bráně. Bylo to něco mezi střelou a přihrávkou, ale brankáři to prolezlo mezi nohama," popisoval Mišůn, který měl z branky velkou radost.

To Krbeček svou trefu ani příliš neprožíval, hlavně ho těšilo, že tým vybojoval důležité tři body. „Já mám spíše radost, když někomu gól připravím. Tohoto gólu si ale cením, protože pomohl k výhře. Je však jedno, kdo dává góly, hlavní je, abychom sbírali body. Věděli jsme, že dnes potřebujeme vyhrát," řekl Krbeček.

O to víc ho štvalo, že Příbram nezvládla začátek zápasu a dovolila soupeři jít do rychlého vedení. „Za vstup do zápasu bych nám nejradši nafackoval. Řekli jsme si, že chceme zachytit nástup Slovácka a od 3. minuty prohráváme. Možná bude lepší, když si nebude říkat, na co si chceme dávat pozor, protože z toho pak skoro vždy dostaneme gól," glosoval Krbeček.

Další komplikací bylo rychlé snížení Slovácka na 2:3 v 71. minutě, kdy Valentův přímý kop ze 40 metrů skončil přímo v brance Aleše Hrušky. „Trochu jsem koukal, že to byl gól. Nevím, kde Hrušoun stál, asi to byla jeho chyba, ale nevzalo nám to body, to je hlavní. V jiných zápasech nás drží on," prohlásil Mišůn.

„Komplikace to byla, ale podle mě to Valenta takhle kopnout ani nechtěl. Asi si tam s míčem pohrál i vítr. Naštěstí jsme to ubojovali k vítězství," dodal Krbeček.