Máte za sebou losovací aktiv. Překvapilo vás, že se nijak dlouze neřešila fotbalová (r)evoluce?
Překvapilo mě to, že se moc nediskutovalo. Protože po zkušenostech s nahráváním fotek, které mělo být ukončeno někdy v březnu a ještě v červnu tam některé oddíly neměly žádnou, tak jsem si myslel, že jsou kluby, které s tím systémem ještě třeba neumějí pracovat. Ale na druhou stranu je opravdu vidět, že s tím pracují. Dnes tady byly opravdu jen některé speciální dotazy, kterými si ti tazatelé jen ujasňovali nějaké detaily. Ale na ty základní věci, jako například jak udělat hostování nebo přestup, na to se tady nikdo neptal.

Jaký máte názor na přesun fotbalové administrativy na internet?
On to ukáže všechno až čas. Osobně si myslím, že prvopočáteční obava nad tím, jak bude systém komplikovaný a složitý a nikdo s tím nebude umět, se ukázala jako zbytečná. Já říkám, pokud umíte mailem poslat obrázek, pak vyplnit nový zápis pro vás bude hračka. Je to o tom si to vyzkoušet.

Nový zápis už si na Příbramsku jako první vyzkoušely Sedlčany. Úplně bez komplikací se to však neobešlo…
Máte pravdu. Rozhodčí nevypsal konečný výsledek a střelce branek. Tam to však byla částečně chyba rozhodčího, ale i obou vedoucích, kteří zápis uzavřeli svým potvrzením, přesto, že na zápise nebyl uveden výsledek a střelci branek. Jakmile oba vedoucí zadali svůj kód, rozhodčí už se do přední strany zápisu nedostal.

Takže tomuto systému fandíte?
Znovu říkám, je to o tom si zápis jednou dvakrát vyzkoušet. Potom věřím tomu, že elektronické zadávání zápisu bude všem vyhovovat a budou z něj nadšení. Vždyť to těm vedoucím podstatně ulehčí práci a kluby nebudou platit tolik pokut! Kdybyste chtěl například napsat do zápisu třetího hráče ze soupisky, tak vám ho tam systém nedovolí zadat. Když byste chtěl dát někoho v trestu nebo hráče bez zaplaceného členství, tak to prostě nepůjde. To, co si do teď museli ohlídat vedoucí, bude hlídat informační systém.

A obavy, že na některém hřišti nebudou schopni počítač připojit a zprovoznit? I tady bychom mohli dát za příklad pohárový zápas Sedlčan, který se hrál ve Vysokém Chlumci…
Přesně, jak říkáte. Sedlčany hrály pohár ve Vysokém Chlumci. Tedy na hřišti, kde se bude hrát čtvrtá třída a vše fungovalo bez problémů! Rozhodčí si vyplnil poločasový výsledek a střídání už o přestávce, po konci zápasu také nebyl nejmenší problém. Já tvrdím, že v každém družstvu je kluk, ale spíše jich je víc, kteří počítačům rozumí a dokáží vše připravit.

Když se podíváme na letošní okresní soutěže, co očekáváte například od přeboru?
Předpokládám, že okresní přebor by měl být kvalitní. Podle mě bude mít obdobnou kvalitu, jako měl loni.

Dokázal byste určit favorita na čelní příčky?
To radši nebudu říkat. Napíšete, že předseda favorizuje na postup toho a toho, oni by po pár kolech opravdu byli vepředu a znáte to, co by se rozjelo za spekulace (smích).

Co říkáte na počet mládežnických družstev?
Vyzdvihl bych všechny oddíly, které chtějí s mládeží pracovat. Obětují pro to svůj čas i peníze. Myslím si, že pro ty kluby je to ta správná cesta, jak zachovat u sebe v obci dospělý fotbal. Peněz je všude málo, hráče si prostě musíte vychovat.

Během aktivu jste prozradil, že trenéři si budou moct udělat licenci C zdarma…
Ano. Co si budeme nalhávat, z drtivé většiny trénují ta družstva tátové, kteří tam mají svého synka nebo dcerku. Trenérskou licenci většinou nemají, protože se jim nechce za ní platit. My bychom chtěli všechny, kdo se starají o mládež, i nadále co nejvíce podporovat v jejich další práci. Loni například obdržely kluby, které měly své hráče v žákovských výběrech, míče. V letošním roce jsme se rozhodli uspořádat školení licence C zdarma. Jeho termín ještě musíme doladit, ale včas se jej všichni dozví.