Kdy jste začali uvažovat nad tím, že opustíte samostatnost Malé Hraštice a spojíte síly s Novou Vsí?
To, že se oba kluby spojí, jsme měli v hlavách už delší dobu, ale vše se rozlousklo během jarní sezony. Výsledky ani samotna hra a hlavně tréninková morálka byly katastrofální. Muselo se něco změnit. Chci poděkovat všem, kteří se o spojení zasloužili.

Můžete říct konkrétní jména, kdo se nejvíce přičinil?
Určitě ano. Chtěl bych touto cestou poděkovat kamarádům, kteří se podíleli na spojeni a věnovali tomuto nápadu spoustu času – Petr Plíva, Petr Burian, Lukáš Listík, Lukáš Černý, Jan Vitásek a Jan Petrák.

V Nové Vsi se ještě nedávno hrála divize. Bylo těžké přesvědčit je ke sloučení s vámi?
Myslím si, že lidi sami vycítili, že je potřeba něco změnit, takže jsme nemuseli nikoho přesvědčovat. Ta situace byla kritická. Spousta lidí nám na začátku moc nevěřila, ale časem se tento krok ukázal jako správný.

Byli hráči jednotně pro sloučení nebo jsou i někteří proti?
Co se týká hráčů, byl jsem mile překvapen. Nikdo neprotestoval. V nově spojeném klubu se zvýšila kvalita, ale i konkurence. Zatím to problém nedělá a na vesnické poměry, myslím, fungujeme slušně.

V soutěžích oficiálně hrajete pod hlavičkou Nové Vsi, ale mám zprávy, že v zimě byste se měli přejmenovat tak, aby v názvu byly obsaženy oba kluby. Je to tak?
Ano, je to tak. Na novém názvu se pracuje. Máme pár variant, nechme se překvapit. Pod novým názvem jsme měli vystupovat už teď od podzimu, jenže se to nestihlo papírově doladit.

Máte za sebou první dva měsíce fungování. Jak hodnotíte tento krok?
Můžu to hodnotit jedině pozitivně. Letní příprava byla krátká, ale za to dost intenzivní. To, co jsme během těch tréninkových jednotek naběhali, bylo jako příprava na olympiádu v Riu (smích). Fungujeme skvěle jako tým a parta. Samozřejmě, že výsledkově to může být vždycky lepší, ale jsme pořád na začátku soutěže. Už teď jsem poznal, že přebor bude nesmírně vyrovnaný. Pokud se nám podaří držet se v horních patrech tabulky, bylo by to skvělé. Je potřeba stále pracovat, trénovat a výsledky i samotná hra půjdou ještě nahoru.

Nemohu se nezeptat na víkendové derby B vs. C, kde možná ke všeobecnému překvapení zvítězilo céčko. Jaké bylo?
Bohužel, víkendového derby jsem se nezúčastnil, ale co jsem slyšel, tak na čtvrtou třídu to byl pěkný fotbal s šancemi na obou stranách. Ten výsledek 4:6 tomu nasvědčuje a pro oko diváka jedině dobře. Ve středu hřiště kraloval za céčko Ladislav Soukup. Ve 46 letech klobouk dolů.