„Sešlo se to, že všechna mužstva hrála téměř ve stejný termín. Jak naše béčko, tak ligová Příbram i její dorost. Odjeli jsme tedy pouze s jedenácti hráči. Kluci to však odehráli dobře," chválil jedenáctku statečných Kajgr.

Po opatrném začátku se aktivity chopili domácí. Sázeli přitom na Čížkem nakopávané dlouhé míče za obranu hostů. Ta si s touto taktikou věděla rady a do větších problémů se nedostala.

Hráči Nové Vsi hrozili hlavně ze standardních situací. Po jednom z rohů se do vzduchu vyšrouboval Kvída a jeho hlavička jen těsně minula domácí branku. To byla největší šance prvního poločasu.

V úvodu druhého dějství zvýšili hráči Chebu aktivitu a odměnou jim byly dvě velké příležitosti. V 50. minutě se po nedorozumění v obraně hostů řítil osamocený domácí Janota na brankáře Štěpanovského, ale ten jeho střelu bravurně zlikvidoval.

Za dalších deset minut po závaru ve vápně hostů už byl překonán i on, ale na brankové čáře ho zastoupil Jan Kokštejn a střelu domácího hráče vykopl. A navrátilec do sestavy Nové Vsi byl vidět i před brankou na druhé straně hřiště.

V 65. minutě ještě obrana Chebu rychlý protiútok Nové Vsi s námahou odvrátila, ale o chvilku později se však už hráči Nové Vsi radovali.

Právě Jan Kokštejn se dostal k odraženému míči a z dvaceti metrů propálil vše, co mu stálo v cestě. „Honza již u nás v minulosti hrál, teď byl chvíli v Příbrami na Spartaku. Přišel těsně před koncem přestupního termínu a byl to jeho první zápas. Trefil to hezky," dodal Kajgr.

Domácí byli jako opaření. Ve snaze o vynucení závěrečného náporu už si žádnou příležitost ke skórování nevypracovali. Tři body tedy putovaly pod Pleš. „S jarem zatím můžeme být spokojení. Na to, jak máme úzký kádr, je to dobré," pochvaloval si František Kajgr.

Hvězda Cheb – Nová Ves pod Pleší 0:1 (0:0)
Branka : 66. Jan Kokštejn.
Nová Ves: Štěpanovský – Rom, Macháček, Kvída, Jan Kokštejn – Kdolský, Dort, Krameš, Durdil – Řezáč, Holan.