Nová Ves - Nový Knín
3:1 (3:0)

Hned z prvního útoku domácí udeřili. Hostující obrana zaspala náběh Roma do pravého křídla a ten našel přsným centrem na malém vápně úplně volného Šindeláře a ten se hlavou nemýlil. Ve druhé minutě do tak bylo – 1:0.

O chvíli později zkusil štěstí na druhé straně Pinc po kombinaci s Foltýnem a Dolejšem, ale netrefil branku. V 9. minutě zahrával ze strany trestný kop Staroba, Rom se dostal k míči dříve než vybíhající Petřík, ale naštěstí pro hosty netrefil prostor Knínské svatyně.

Na druhé straně nedůrazně odvracel centrovaný míč z nohy Foltýna domácí brankář Holan a odražený míč napálil zpět Šustr. Míč však trefil střed brány, kde na něj již číhal Holan. Z protiútoku zahrozil po chybě ve středu hřiště Krupa, ale samostatný únik zakončil mimo.

V polovině první části Staroba rychle rozehrál ofsajd z vlastní půlky a přesným pasem našel Doležala, který předložil do tutovky Šindelářovi. Ten jemným obloučkem překonal Petříka, ale míč opět skončil mimo tři tyče.

Ve 25. minutě Ducho tak dlouho váhal z rozehrávkou až míč na půlící čáře odevzdal Ventovi, který přesnou kolmicí vyzval ke skórování Krupu, jenž si položil i Petříka a dovedl míč až do opuštěné klece – 2:0.

Poté se hra odvíjela především mezi brankovými územími, většinou na kopačkách domácích až ve 36. minutě nacentroval po zemi do brankoviště Rom a přes nedůrazného Chlumeckého se prosadil opět Krupa – 3:0.

O minutu později mohlo být pro hosty ještě hůř, to když Šindelář opět přehazoval Petříka. Tentokrát se hostující golman vytáhl. Na druhé straně pak zahrával přímý kop Lomoz, jeho pokus však zbrzdila dobře postavená zeď, a tak se míč k Holanovi sotva dokutálel. V poslední minutě dostal stejnou příležitost Staroba, ale nejprve trefil zeď a následný pokus poslal mimo.

Do druhé půle nastoupili Ševci se dvěma změnami a s vědomím, že už nemají co ztratit, trochu přitlačili na pilu. Domácí naopak získali více prostoru na velmi nebezpečné brejky.

Po třech minutách vyslal první vlaštovku Pinc, ale s jeho střelou si Holan poradil. V 51. minutě se do dobré příležitosti po přihrávce Tomečka dostával střídající Plamínek, ale jeho zakončení postrádalo přesnost. Na druhé straně zahrával nebezpečný trestný kop Šindelář a Svárovský měl plné nohy práce s jeho odvrácením.

Poté se opět hra přesunula mezi brankoviště. V 65. minutě po výborném průniku a milimetrové přihrávce Krupy trefil ze dvou metrů Jan Kokštejn v bráně stojícího Foltýna. Na druhé straně se pak dostal centru Tomeček, Šustr na malém vápně dotlačil Foltýna k míči a od jeho nohy se míč zatřepetal v Holanově síti - 3:1.

Tato branka vlila do žil Ševců novou energii a naději na další úspěch. Hned v 67. minutě se nepovedl centr Fialovi, ale míč skončil jen těsně vedle brány. V 75. minutě centroval Foltýn, Holan míč neudržel a před Vlasákem zívala téměř opuštěná brána. Míč bohužel skončil nejprve na tyči a poté od kopačky Nováka v zázemí. Následně nejprve zakončoval slabě Rom a na druhé straně reflexivně, nohou, vyrazil Holan přízemní střelu Tomečka.

To byl ze strany hostů poslední záchvěv, zbytek zápasu se opět hrál pod taktovkou domácích. V 87. minutě připravoval dobrou příležitost pro své spoluhráče zpětnou přihrávkou Jan Kokštejn, ale na penaltě nikoho nenašel. Poslední akcí zápasu byl faul Svárovského, který hasil chybu Ducha a následný trestný kop Šindeláře, se kterým si Petřík poradil.

Utkání skončilo zaslouženým vítězstvím domácích, kteří mají kádr poskládaný z hráčů z vyšších soutěží a fotbalově výrazně převyšují I. A třídu. S trochou štěstí mohli Ševci urvat bod za případnou remízu, ale kvůli svému nedůrazu nedokázali ve druhém poločase stáhnout tříbrankové vedení domácích z první půle. Naopak, pokud by v první půli prohrávali ještě větším rozdílem, asi by se nikdo nemohl divit.

Další zápas odehrají Ševci na své půdě v sobotu od 17.00 s Černolicemi. Nová Ves hraje v neděli v Tuchlovicích.

Branky: 25. a 36. Krupa, 2. Šindelář – 65. Foltýn. Rozhodčí: Šimůnek – Kabyl, Šnýdr. Diváci: 120.

Nová Ves: Holan - Jan Kokštejn, Staroba, Venta, Lantora - Krupa (80. Petrák), Šindelář, Novák, Doležal (65. Kunc) - Rom (78. Jak. Kokštejn), Šorna.
Nový Knín: Petřík - Dolejš, Svárovský, Ducho, Chlumecký (46. Plamínek) - Lomoz (46. Sklenář), Šustr, Fiala (67. Vlasák), Foltýn - Tomeček, Pinc.