Nová Ves – Sp. Příbram
0:1 (0:0)

Domácí působili fotbalovějším dojmem a jejich předností byla rychlá kombinační hra, založená hlavně na spolupráci bratří Kokštejnů. Skulinky v ucelené hostující obraně však nenašli.

Vyložené brankové šance se nekonaly oboustranně. Váhaví střelci většinou míjeli branku a gólmany příliš neprověřovali. Když už nějaká střela prošla houštinou těl, nebyla nebezpečná.

Po půlhodince se objevil v gólovce Jan Kokštein, ale střílel nad branku. Na druhé straně měl několik dobrých chvilek Dražan, ale i on byl v koncovce nepřesný. Ve 39. minutě se blýskl průnikem Kordule, ale byl skvěle odzbrojen Janů. Výborně kopnutou standardku pak musel vyřešit Poplštein.

Po změně stran začali domácí náporem. Po deseti minutách však Spartak hru vyrovnal a bojovnějším výkonem chtěl uhrát alespoň bod.

Plány jim mohl překazit střídající O. Petrák, který se objevil v dobré šanci, ale Poplštein jej vychytal. Domácí pak o chvíli později zachránilo po razantní Smejkalově hlavičce břevno.

V 84. minutě ještě nebezpečně pálil starší z Kokštejnů Jakub, ale zápas se chýlil k bezbrankové remíze.

Tři minuty před koncem však napřáhl z dálky Suchý a nechytatelnou bombou vymetl pavučiny v Hercově svatyni. Tři body tak putovaly na Spartak, který se tak definitivně udržel a nakonec mu v tabulce patří 12. místo.

Branka: 87. Suchý. Rozhodčí: Hůla. Diváci: 150.

N. Ves: Herc – Pastyrik, Novák, Staroba, Velas – Kordule, Kunc, Šorna, Jan Kokštejn (51. O. Petrák), – Jak. Kokštejn, Rom.
Sp. Příbram: Poplštein – Kocourek, Nádherný, Janů, Lantora – Matějka, Suchý, Pravda (58. Trefný), Šutek – Smejkal (71. Voříšek), Dražan.

JOSEF BACÍK