Jen málo děvčat se věnuje fotbalu a proto mě napadá otázka: Kdo vás k fotbalu přivedl a proč vás zaujal?
Už když jsem byla malá, tak jsem chodila ven hrát fotbal s klukama. Potom jsem šla jednou na trénink s bráchou a zůstala jsem u toho. Moc mě to baví. A samozřejmě mě k tomu přivedl táta.

Když jste hrála za žáky v Dobříši, pamatuji si, jak soupeřovi kluci proti vám neradi nastupovali, protože obvykle fotbalově nestačili. Jak vzpomínáte na tvé působení v Dobříši?
Vzpomínám na to moc ráda. Ani mi nějak nepřijde, že by kluci proti mně nechtěli hrát. Tím, že jsem začala hrát s klukama, jsem se toho hodně naučila. Kdybych začínala v holčičím týmu, takhle by to nebylo.

Již ke konci žákovské kariéry v Dobříši jste byla hráčkou Slavie Praha. Jaké byly začátky v tomto slavném pražském klubu?
Začala jsem hrát s holkama v „B“ týmu a po nějakém čase si mě trenér vybral do „A“ týmu, kde hraji i teď.

Existuje i v ženském fotbalu rivalita mezi Spartou a Slavii, zvláště když oba tyto týmy svádějí každou sezonu boj o titul?
Pro nás to je nejdůležitější zápas sezony, na který se připravujeme. Je to dost vyhecované a rivalita na hřišti je velká.

Prošla jste výběrem ČR do 19 let. Jak na toto období vzpomínáte?
V reprezentaci do 19 let se postoupilo vždy do druhé fáze kvalifikace, dál se nám to, bohužel, nepovedlo, i když k tomu nebylo daleko. Časem jsem dostala i kapitánskou pásku.

Nyní jste již členkou dospělé reprezentace. Co chybí české ženské reprezentaci k tomu, aby se prosadila na mezinárodní scéně?
U nás ženský fotbal není profesionální. Všichni chodí do práce nebo studují a při tom ještě musíme stíhat fotbal, což je někdy náročné. Zrovna teď hrajeme kvalifikaci ME 2013, tak doufám, že postoupíme.

V čem se liší ženský fotbal od toho mužského a co by bylo potřeba v naší republice k jeho větší popularitě?
To je těžké. Mužský fotbal zná tady každý, ale o ženský se nikdo nezajímá. Věřím, že by tomu pomohlo více reklamy ve sdělovacích prostředcích. Hodně lidí už mi říkalo, že by se přišlo podívat, ale nikde o tom nejsou žádné informace.

Neláká vás zahrát si v některém kvalitním zahraničním klubu? Co byste ještě chtěla ve fotbale dosáhnout?
Ono není moc nabídek do zahraničí, je těžké se tam dostat. Ale určitě, kdyby byla nějaká možnost, tak bych to šla zkusit. Ale mým hlavním cílem je titul se Slavii, který už několik let nezískala.

V letošním roce oslaví dobříšský fotbal 90 let. Přijdete na oslavy a co byste popřála dobříšskému fotbalu do dalších let?
Když budu mít čas, tak na oslavy přijdu moc ráda. Přeji klukům hodně fotbalových úspěchů a v utkáních jen samé výhry.

RADIM WEBER