Podlesí - Hostomice
3:4 (0:1)

Kdo viděl některý z našich několika předešlých utkání, mohl klidně přijít až na druhý poločas, protože první půle byla velmi podobná většině prvních poločasů z jarní části sezony.

Máme gólové šance, které nedáme, soupeř ty své ano a my se marně snažíme dotahovat. Dlužno k prvnímu poločasu dodat, že Hostomičtí, vezoucí se na vlně vítězství, měli mnohem lehčí nohy a lépe kombinovali. Nám již tradičně kombinace vázla a navíc jsme přidali několik individuálních chyb.

Přesto jsme měli jít do vedení, když Harvan vystihl malou domů a jeho nabídku před brankářem Červenka usměrnil mimo branku. Z protiútoku pak pálili naopak hosté těsně vedle. Za chvíli přišla šance ještě větší. Harvan středem vysunul opět Červenku, který však zakončil jen do Bohuňka.

Následoval tedy trest. Kuba přišel na půlící čáře o míč a Soukup pak před vápnem fauloval. Z 23 metrů se do míče opřel osmnáctiletý Spousta a Hostomice vedly 0:1.

Naše snaha o vyrovnání již tradičně vyznívala do ztracena, naopak po průniku A. Bábíčka mohl zvýšit Hadraba, ale mířil nad branku.

V přestávce mezi poločasy došlo v naší kabině k důraznějším proslovům a plni odhodlání jsme vyběhli k druhé části. A skutečně se děly věci. Již po pěti minutách hosté ukázali, že pro naše plány nemají příliš pochopení. Kocourkovi se nepodařilo odkopnout centrovaný míč. Váhavosti Souchy s Růžkem uvnitř pokutového území pak využil Hadraba, který si pro odražený balon nerušeně doběhl, aby ho přiťukl Martinu Kačírkovi, jenž bez problému zvýšil na 0:2.

V takto "bojovném" výkonu jsme pokračovali i nadále. Již za čtyři minuty přešel A. Bábíček celkem snadno přes Mlnaříka a ve vápně vybídl ke skórování volného Lenkvíka. Ani ten se kupodivu při trefování odkryté branky nemýlil - 0:3.

To již nevydržel s nervy brankář Černohorský a řekl si o střídání. Mezi tyče tak putoval dorostenec Krejza.

A chvíli to vypadalo, že nás změna nakopne. Velmi blízko k brance měl Růžek při dorážce hlavou, ale na brankové čáře zachránil Budil. A tak jsme opět ve vší pohostinnosti vybídli ke skórování hosty. Kocourka u postranní čáry obral o míč A. Bábíček a posléze připravil další gólovou přihrávku před prázdnou branku, tentokrát pro Hadrabu - 0:4.

V tu chvíli jsme byli zralí takříkajíc na ručník. Na chuti nám nepřidala ani další neproměněná šance, kdy Soukupovu dorážku opět vykopli z brankové čáry obránci.

Dvacet minut před koncem se však karta záhadně obrátila. Soukup šikovným a přesným centrem našel Harvana, který zaznamenal v tu chvíli čestný úspěch. Nám však jako by to vlilo novou krev do žil, za další dvě minuty utekl obráncům Červenka a tentokrát Bohuňka prostřelil 2:4.

Hosté znejistěli a tak přicházely další šance. Opět sám na branku postupoval Červenka, bohužel však jen trefil Bohuňka. Z následného rohového kopu se pak míč odrazil ke Kocourkovi, který technickou střelou trefil břevno.

Do brejku se pak dostali i hosté, ale Krejza výborně vyběhl a držel nás dál ve hře.

Snížení měl na noze deset minut před koncem Růžek, ale v tísni pálil nad branku. V hektickém závěru jsme posílali před branku jeden míč za druhým, ale ujala se až šance Kuby minutu před koncem, kdy usměrnil centr kolem bezmocného Bohuňka - 3:4.

Na víc však již nezbyl čas a my odešli opět poraženi. Snad již v příštím utkání začneme psát mnohem veselejší příběhy než doposud.

Branky: 69. Harvan, 71. Červenka, 89. Kuba - 27. Spousta, 50. Martin Kačírek, 54. Lenkvík, 62. Hadraba. Rozhodčí: Švejda - Borek, Svoboda.

Podlesí: Černohorský (54. Krejza) - Jaroš (46. Sedláček), Mlnařík, Kocourek, Soucha - Janát, Kuba, Soukup, Vojtíšek (46. Růžek) - Harvan, Červenka.
Hostomice: Bohuněk - Rybák, Bábíček J., Maršálek, Koryta - Lenkvík, Budil, Kačírek Martin, Spousta - Hadraba, A. Bábíček. Střídali: Kačírek Michal, Laitl, Kačírek Jan.

PETR MLNAŘÍK