Lety - Podlesí
3:6 (2:3)

Za úmorného vedra jsme se v Letech především chtěli vyhnout kanonádě, která nás tu potkala před rokem. Ale po úvodním oťukávání šli přesto domácí do vedení hned z první šance.

Rosenkranz nacentroval do vápna, Turek přeskočil laxní obránce a Hajda mohl zblízka v klidu dorazit - 1:0. Naštěstí se podařilo Růžkovi za několik minut vyrovnat, když předtím vybojoval míč Červenka a chytrou uličkou svého parťáka z útoku poslal do samostatného úniku - 1:1.

Ani tento stav však dlouho na ukazateli nevydržel. Slovo si vzal opět aktivní Turek, který dostal na středu hřiště až příliš prostoru, takže mohl rovněž ideálně vysunout nabíhajícího Zýku. Ten udělal Černohorskému ještě kličku a střelou do prázdné branky vrátil domácímu týmu vedení - 2:1.

No a ještě než stačila domácí radost utichnout, bylo znovu srovnáno. To po standardní situaci vracel míč před branku Růžek a jeho centr si Janát zpracoval takovým způsobem, že balon zapadl přesně k tyči, což překvapilo i brankáře - 2:2.

Poté se hra přece jenom zklidnila a i obránci obou týmů konečně ukázali, že jsou také na hřišti. K vidění tak byla jen povedená akce Sedláčka na levé straně, po jehož centru a přesné hlavičce Růžka výborně zasáhl Geissler.

Do vedení jsme se přesto ještě do konce poločasu dostali. V jeho poslední minutě centroval ještě jednou Sedláček a Červenka měl dostatek času na to, aby si míč zpracoval a levačkou potřetí rozesmutnil domácí fanoušky - 2:3.

Nástup do druhé části byl z naší strany spíše opatrný. Trpělivě jsme bránili a hledali při brejcích skulinu v obraně Letů. Dlouhé čekání na branku pak nečekaně uťal Janát střelou z 30 metrů, kterou Geissler nepochopitelně zkoušel vleže vyrazit nohama, mezi kterýma mu posléze míč prošel - 2:4.

Tato branka velmi nalomila morálku domácích hráčů a za další dvě minuty šel na brankáře sám Sedláček. Ve vápně byl faulován a následnou penaltu jsme s radostí přenechali Janátovi, který se nemýlil a završil hattrick - 2:5.

Po této brance jsme získali pocit, že je rozhodnuto a nemůže se nám nic stát, z čehož nás o pár minut později probral Rosenkranz, který dostal po své střele ještě příležitost míč dorazit, čehož beze zbytku využil - 3:5.

Navíc o chvíli později měl šanci na kontaktní gól Zýka, jehož šanci zlikvidoval dobrým vyběhnutím Černohorský. Až poslední varování, kdy Rosenkranz rozehrál secvičený signál na Radu, a ten následně mířil nepřesně, nás dokázalo nakopnout k větší aktivitě v závěru zápasu. Opět jsme zvýšili pohyb a výsledkem byla poslední branka před konečným hvizdem.

Růžek utekl po čáře domácí obraně a předložil přihrávku nabíhajícímu Vojtíškovi. Ten zakončil do nohou Geisslera, od nichž se míč odrazil do Vojtíškova obličeje a nakonec do sítě - 3:6. Vojtíšek byl ještě chvíli ošetřován kvůli krvácení a do utkání už se nevrátil, neboť to bylo ihned po rozehrání ukončeno.

Branky: 11. Hajda, 22. Zýka, 79. Rosenkranz - 24., 68. a 71. z pk Janát, 19. Růžek, 45. Červenka, 89. Vojtíšek. Rozhodčí: Herda - Michal, Ledvina.

Lety: Geissler - Bezděk, Rada, Hajda, Rosenkranz - Turek, Nesrovnal, Jablonský, Váňa - Onderka, Zýka. Stř.: Skučko, Císař, Sklenář.
Podlesí: Černohorský - Jaroš (69. Vojtíšek), Soukup, Mlnařík, Soucha - Janát, Kuba, Harvan, Sedláček - Červenka, Růžek.

PETR MLNAŘÍK