Podlesí - Lety
4:1 (0:1)

Špatné začátky jsou v poslední době tradičním znakem domácích utkání fotbalistů Podlesí. A Lety dokázaly jejich ospalého startu brzy využít.

Ve 4. minutě přišla série rohů a po tom třetím domácí trestuhodně nechali propadnout míč až na zadní tyč, kde jej zblízka napálil do branky Bezděk - 0:1.

Po obdržené brance hráli Podlesští ještě bojácněji, naopak hosté si počínali dravě a většinu útoků se snažili zakončovat střelbou z jakékoli vzdálenosti. Mušku však měli značně vychýlenou.

Podlesí se i přes nedostatek klidu v kombinaci několikrát podařilo zaútočit po stranách. První šanci připravil Kuba pro Harvana, který v dobré pozici přestřelil. Poté uháněl ze strany sám na branku Sedláček, jeho zakončení však nedokázal v souboji s obráncem do prázdné branky ani nadvakrát dotlačit Kuba. Na nabídku Mlnaříka pak Soukup o krůček nedosáhl.

Hosté byli také stále nebezpeční a mohli navýšit vedení. Dorážku však Nesrovnal nezvládl.

Ani v úvodu druhého poločasu neměla hra domácích patřičnou šťávu, trenér Blažek tedy sáhl ke dvojímu střídaní a vytáhl tak netušeně zlatého žolíka.
Dostálek totiž již po dvou minutách po rohu hlavou konečně vyrovnal a odstartoval tím svou one man show.

Lety totiž po vyrovnání paradoxně rezignovaly na obranu a snažily se strhnout vedení zpět na svou stranu, čímž poskytovaly Podlesí dost prostoru k protiútokům. Navíc si hosté vypracovali již pouze jednu gólovou šanci, kdy Jůna trefil pouze prostor, kde stál Černohorský.

Ten poté neváhal a míč rychle rozehrál na Sedláčka, jenž po krátkém sprintu skvěle vysunul Harvana, který místo zakončení ještě přihrál před prázdnou branku Dostálkovi a Podlesí vedlo 2:1.

O minutu později si útočníci role vyměnili, když Dostálek podržel míč a přihrávkou oslovil Harvana, jenž levačkou překonal brankáře potřetí - 3:1.

Hostům se pak jejich defenziva úplně rozpadla, ale z mnoha brejků už domácí dokázali využít jen jeden. Pět minut před koncem vracel Růžek centr na zadní tyč a tam se do míče položil Dostálek, čímž završil hattrick - 4:1.

Branky: 57., 69. a 85. Dostálek, 70. Harvan - 4. Bezděk. Rozhodčí: Červenka.

Podlesí: Černohorský - Vojtíšek (55. Jaroš), Kocourek, Soucha, Janát (55. Dostálek) - Růžek, Soukup, Mlnařík, Sedláček - Kuba, Harvan.
Lety: Štěpán - Rosenkranz, Bezděk, Janouš, Kischer - Turek, Kratochvíl, Rada, Zýka (75. Váňa) - Jůna, Nesrovnal (78. O.Fojt).

PETR MLNAŘÍK