Mníšek - Podlesí
2:1 (0:0)

Nabyté sebevědomí také Mníšek prezentoval od prvních minut. Všichni hráči byli neustále v pohybu a snažili se prosadit kombinační hrou. Hosté naopak vycházeli ze zabezpečené obrany, která domácím výpadům odolávala.

Přesto si první šanci dokázali Mníšečtí vypracovat, když po podleském rohovém kopu brankář Veselý vykopl zachycený míč na Nováka, který využil zaváhání dvou bránících hráčů a nakonec se dostal až sám před Černohorského, který ovšem včasným vyběhnutím šanci zneškodnil.

Na druhé straně se podobně podařilo využít váhavosti obrany s chutí hrajícímu Červenkovi. Jeho gólovou nabídku před branku však dokázal na poslední chvíli tečovat Talůžek a Růžek tak již na míč ideálně nedosáhl.

Jinak se většina akcí odehrávala spíše ve středu hřiště, kde měli sice domácí mírnou převahu, ale k ohrožení branky se ze hry nedostali. O nic lépe se jim nevedlo ani při standardních situacích, kterých sice zahrávali poměrně dost, ale i tyto situace se obešly bez většího vzrušení.

To se ovšem změnilo po přestávce. V úvodní čtvrthodině druhého poločasu zahrával Mníšek tři trestné kopy velice podobným způsobem a napotřetí tato cesta vedla k úspěchu. Nejprve z první zakončoval z bezprostřední blízkosti Lukáš Kindel, který trefil Černohorského, ovšem Talůžek měl již pozici při dorážce jednoduchou - 1:0.

Podlesí se podařilo zapnout na vyšší obrátky a výsledkem bylo brzké vyrovnání. Kuba pasem vysunul Harvana, který ze strany předložil Červenkovi a ten zblízka srovnal - 1:1.

Poté byla dlouho hra vyrovnaná. O střelbu se bez většího úspěchu pokoušel na jedné straně L. Kindel a na druhé z voleje Harvan. Rozhodující okamžiky tak přišly až v závěru.

Nejprve si Harvan chytře v ofsajdové pozici nevšímal míče a stejně tak si počínala domácí obrana, která očekávala odpískání ofsajdu. Toho využil Kuba a z hloubi pole si pro míč doběhl, pak poslal přesnou přihrávku před branku na Červenku, kterému zbývalo jen z několika kroků skórovat. To se však nestalo a nejlepší střelec hostů poslal míč mimo tři tyče.

Že se jednalo o zásadní moment, se potvrdilo o chvíli později. Při přechodu do útoku přišel hostující tým lacino o míč, domácí hráč poslal kolmici mezi obránce a ve sprinterském souboji dokázal Novák procedit míč přes vybíhajícího Černohorského tak, aby jej mohl následně pohodlně poslat do prázdné branky - 2:1.

V závěru Podlesí nezbylo, než vrhnout všechny síly do útoku a po jednom z rohových kopů napálil zpoza vápna odražený míč Kuba. Domácí obránce však dokázal jeho pokus srazit na další roh. Po jeho zahrání pak šli naopak Mníšečtí do přečíslení tři na jednoho, naštěstí M. Kindel svůj pokus o lob neprovedl tak, jak si představoval a Janát pak dokázal míč odklidit před dobíhajícími hráči do bezpečí.

Branky: 59. Talůžek, 84. Novák - 65. Červenka. Rozhodčí: Kosina - Zdeněk, Soběslav.

Mníšek: Veselý - Sekýt, Talůžek, Pecka, Mašek - Batovec, M. Kindel, L. Kindel, Olšák, Zákora - Novák
střídali: Čížek, Tomiska, Stáníček.
Podlesí: Černohorský - Soucha, Kocourek, Mlnařík, Kadlec (46. Harvan) - Janát, Sedláček, Soukup, Vojtíšek (50. Kuba) - Růžek, Červenka.

PETR MLNAŘÍK