Podlesí - Mníšek
3:1 (2:0)

Mníšečtí nastoupili oproti minulým sezonám značně oslabeni, ovšem, že by se porazili sami, to nikdo neočekával. Bohužel,domácí takovým dojmem v úvodní čtvrthodině působili. Hráli až neuvěřitelně zmatečně a kazili i ty nejjednodušší přihrávky.

Hosté naopak do utkání vlétli a hýřili aktivitou. Nejprve se po centru hlavou prosazoval Znamenáček, avšak branku netrefil. V deváté minutě předvedl gólovou střelu zpoza šestnáctky Tomeček, ale Černohorský nevídaným zákrokem vytáhl míč z šibenice na roh.

Postupem času aktivita hostí opadla aPodlesí se konečně začala dařit kombinace. Ovšem dlouho se hrálo pouze od vápna k vápnu. Hosté se snažili překonat obranu pomocí dlouhých nákopů. Výjimkou byl pouze na levé straně Holub, který se snažil několikrát zamotat hlavu bránícím hráčům, ale nic nebezpečného nevymyslel.

Fotbalistům Podlesí se také delší dobu nepodařilo nic vymyslet, až si vzal slovo Jaroš. Z postu pravého obránce potáhl míč přes střed až doleva a přihrál na vápno Kubovi, po jehož technické střele se Veselý natahoval marně - 1:0.

Mníšek mohl vzápětí srovnat, jenže Holub na vápně zakončil nedůrazně.

Hned na to už se zdálo, že udeří opět na druhé straně. Červenka si hlavou přehodil vybíhajícího brankáře, ale ve skórování mu skluzem zabránil obránce.

Pojistka tak přišla až před odchodem do kabin. ToPodlesští uháněli v přečíslení do brejku. Už už se zdálo, že Soukup celou akci zbrzdil, ale nakonec ještě posunul míč na Kubu, který prošel až do vápna a zpětnou přihrávkou našel zcela volného Harvana. Ten v klidu zamířil a o břevno v rohu branky dal na 2:0.

V úvodu druhého poločasu kontrolovali domácí hru a zejména hostující obránci působili dojmem, že fyzicky odpadají. Navíc po osmi minutách šel Mníšek do brejku, ale Mlnařík míč získal a po narážečce s Harvanem jej pak vysunul za obranu Vojtíšek. Náš obránce pak ideální přihrávkou našel před brankou Červenku, který prostřelil Veselého - 3:0.

Náskok mohl ještě navýšit Harvan, kterého ovšem fauloval daleko vyběhnutý Veselý a z trestného kopu pak Kuba neskóroval. Neprosadil se ani po rohu levačakou Kocourek a ani v další slibné šanci po přihrávce Soukupa Harvan, jehož vychytal hostující gólman.

O zázrak se tak pokusili hosté. Nejprve zahrozili střelou z dvaceti metrů, která rozezvučela břevno. Čtvrt hodiny před koncem pak už opravdu snížili, kdyždomácí nechali trestuhodně rohový kop proletět až na zadní tyč, kde se míč od Růžkovy nohy odrazil do branky - 3:1.

Na závěrečný nápor ale hostům zřejmě nezbývaly síly aPodlesí sivýhru bez problémů udrželo.

Branky: 30. Kuba, 43. Harvan, 53. Červenka - 75. vlastní.Rozhodčí: Slavkovský - Šnýdr, Hádek.

Podlesí: Černohorský - Jaroš (63. Růžek), Kocourek, Mlnařík, Soucha - Vojtíšek, Kuba, Soukup, Sedláček (82. Straka) - Červenka (69. Janát), Harvan.
Mníšek: Veselý - Sekýt, Stáníček, Hrabě, Koza - Pecka, Batovec, Znamenáček, Holub - J. Čížek, Tomeček. Stř.: Mašek, Olšák, Novák.