Mníšek - Podlesí
1:2 (0:0)

Poprvé po několika měsících jsme vyběhli na přírodní trávník a na naší hře to bylo znát. Mníšek byl od začátku aktivnější a nebezpečnější. Dvakrát jsme měli při centrech štěstí, že domácí hráči na míč těsně nedosáhli. A jejich jedovaté pokusy ze střední vzdálenosti zase povětšinou létaly těsně nad branku.

My jsme se díky nepřesnostem několikrát připravili o nadějný brejk, přesto nás mohl po úniku poslat do vedení Janát, jenže Veselý na jeho lob dosáhl a nadvakrát míč zkrotil. Pak to s námi už už vypadalo bledě, když Kubec vydoloval míč zpod ležícího Černohorského, naštěstí, než se před prázdnou brankou zorientoval, stihl mu obránce míč ukopnout.

Ve druhém poločase jsme hru zpřesnili a začali více zaměstnávat domácí obranu. Přesto bylo utkání stále hodně bojovné a zdálo se, že bude rozhodovat jediná branka. Ta první - a nikoliv jediná - padla až v 66. minuitě. Soucha potáhl míč k vápnu a v pravý čas jej posunul na Janáta, který v pádu prostřelil brankáře - 0:1.

Domácí se poté začali vysouvat ve více lidech a ovoce jim to přineslo již po pár minutách, kdy se prokombinovali až do vápna a Bouška střelou na zadní tyč srovnal - 1:1.

Ani tento stav však dlouho nevydržel. Příliš prostoru totiž dostal na středu hřiště Harvan, nijak se nerozpakoval a vyslal dalekonosnou bombu na branku Mníšku. Veselý jeho projektil neudržel a Janát jej pohotovou dorážkou rozesmutnil podruhé - 1:2.

Ve zbývající čtvrthodině se Mníšek snažil útočnými výpady ještě jednou vývoj zvrátit, ale kromě trestného kopu, který skončil opět těsně nad břevnem, si již vážnější šanci nevypracoval. Naopak se otevřel prostor pro naše brejky a po jednom z nich nám mohl dát jistotu Vojtíšek po Růžkově akci, jenže z malého vápna rozvlnil jen ochrannou sít. A stejně se vedlo v nastavení Harvanovi, když v samostatném úniku obešel i golmana, ale odkrytou branku přesto netrefil. Snad si schovává branky na důležitější okamžiky v dalších utkáních. Tato šance zase až tolik mrzet nemusela, protože poté rozhodčí zápas ukončil.

Branky: 74. Bouška - 66. a 77. Janát. Rozhodčí: Brejník - Švagr, Leška.

Mníšek: Veselý - Pecka, Mašek, Vlček, Zákora - Sekýt, L. Kindel, Bouška, Rosenberger - M. Kindel, Kubec. Střídali: Peřina, Olšák, Plachý.
Podlesí: Černohorský - Soucha, Pacina, Mlnařík, Kadlec - D. Černý (81. M. Černý), Vojtíšek, Kuba, Růžek - Janát (89. Krejza), Harvan

PETR MLNAŘÍK