Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trenéři dorostu Podlesí zasílají podnět na výkon rozhodčího na kraj

Příbram – V redakční poště jsme včera měli příspěvek od trenérů dorostu Podlesí, v němž vyjadřují nesouhlas s vedením svého utkání posledního kola podzimní části I. A třídy v Milíně. Příspěvek otiskujeme v plném znění. Názory v něm vyjádřené nemusí být shodné s názory redakce.

26.11.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Dostál

Páni rozhodčí!

Na toto téma již byla napsána spousta článků, či diskuzí a ještě se napíše. Tento článek je jedním z nich a věřme, že nebude osamocen.

Ač již před týdnem skončila mistrovská utkání v krajských soutěžích, tak i my bychom se k danému tématu „rozhodčích" chtěli vrátit, a to hlavně k utkání I. A třídy dorostu Milín – Podlesí (1:0).

Ač místní derby, která bývají vždy tak trochu vypjatá, se tentokrát neřídilo pravidly fotbalu, ale pravidly rozhodčích. Což dokládá i výrok fanouška z Milína, který říká, že to, co viděl, je ostuda fotbalu. Zároveň není na svůj klub pyšný a přestal mít chuť vůbec chodit dívat se na takovéto zápasy.

Hlavní arbitr p. M. Jarolímek si zavzpomínal (a ne poprvé), jak to chodí v našem fotbale. Bez většího ostychu vedl zápas hoden svého jména a zkušeností své letité praxe a svým typickým nadhledem – já nedotknutelný.

Takže řečeno, ač bude sebevíce poškozovat hostující tým (snad i averzí vůči hostujícímu týmu), tak se mu stejnak nic nestane.

V samotném zápase kouskoval hru jak to šlo, obracel spolu s pomezními vhazování, nebo uděloval – neuděloval karty. Hlavně však ovlivnil zápas třemi-čtyřmi důležitými rozhodnutími, které ovlivnily zápas.

Vypjaté utkání vyvrcholilo udělením červené karty hráči Podlesí č. 9 po skončení zápasu po vulgární nadávce vůči rozhodčímu, což si daný hráč zasloužil oprávněně, jelikož tak by se chovat neměl.

Lze zde polemizovat o výchově hráčů a všech účinkujících, o přístupu co mohou, či nemohou, ale to je dáno tím vším, co se ve fotbale děje a de fakto i ve společnosti. Nemůžeme proto jako trenéři (rodiče, funkcionáři a veřejnost), kteří dělají tohoto koníčka s mládeží většinou zadarmo a ve svém volném čase (naproti rozhodčím), toto nechat jen tak. A jestliže samotný rozhodčí po zápase při odchodu do šaten se sám neumí slušně chovat a pronese před hráči, rodiči a trenéry výrok: „To máte za to, jak mě pořád ser..e" tak to je samotné na pováženou.

Proto jsme se rozhodli řešit toto až na krajské úrovni, podali jsme protest a poskytli videozáznam zápasu. Věřme, že se vše neobrátí proti nám, poněvadž chceme s těmito praktikami už konečně něco dělat. Takoví „zasloužilí" rozhodčí nemají ve fotbale co dělat. Fotbalu jen škodí a řeší si jen své ego, či společné zájmy spolu s jinými.

Ovšem nelze to brát na všechny. Každý si musí sáhnout do svého svědomí sám.

Za ty roky ve fotbale už jsme přestali být naivní, protože zkorumpovanost je neskutečná a dále se vesele rozvíjející odvětví. Proto je za nás, rodiče a snad i většinu fanoušků z Milína nutno říci, že nechceme mít s něčím takovým nic společného.

Jak píše jeden fanoušek na závěr, jelikož nechce být vulgární: fotbalu zdar a rozhodčím zvlášť!

Trenéři a rodiče dorostu TJ Mongeo Podlesí

Autor: Redakce

26.11.2014
SDÍLEJ:
Sídliště Křížáky v Příbrami.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Příbramsko – Dva zástupci příbramského okresu ve fotbalové Divizi A mají za sebou další odehrané kolo. Dobříš v něm zavítala na půdu lídra soutěže z Karlových Varů a Sedlčany přivítaly na domácím hřišti Petřín Plzeň.  

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení