Podlesí - Vonoklasy
3:2 (2:0)

Festival zahozených šancí domácí fotbalisté proti lídrovi tabulky odstartovali hned ve druhé minutě. Po zmatcích v hostující obraně přihrál ideálně Červenka Harvanovi, který v gólové šanci trefil pouze nohy brankáře.

Po čtvrthodině utekl svému obránci Sedláček, skákající míč přehodil hlavou přes vybíhajícího Blažeje a posléze i přes stopera. Míči v cestě do branky již nedokázal zabránit ani vracející se obránce - 1:0.

Hosté přidali a začali předvádět velice pohledný kombinační fotbal. Několikrát si vypracovali šanci k zakončení zpoza vápna. Jejich pokusům chyběla buď přesnost, nebo razance.

V obraně si však Vonoklasští tak jistí nebyli a téměř každý útok Podlesí zaváněl gólem. Ve 20. minutě převzal míč na půlící čáře Kuba, prošel bez větších problémů přes tři hráče a uháněl sám na gólmana. Jeho kličku však Blažej vystihl.

Smutnit domácí ovšem nemuseli, protože již při dalšímu výpadu pronikl ze strany do vápna Červenka a jeho přihrávku tečoval obránce tak, že z téměř nemožného úhlu přehodil vlastního brankáře - 2:0.

Velkou šanci ke snížení měl posléze Rašek, který zahrával trestný kop z 18 metrů, ale trefil pouze zeď.

Naopak navýšit mohl opět Červenka, který měl sám před Blažejem spoustu času, bohužel svým razantním zakončením nechal jen vyniknout strážce hostující svatyně. A podobným výsledkem skončila i velká šance Harvana, jenž rozvlnil pouze ochrannou síť za brankou.

Na druhé straně Černohorský ještě bezpečně zlikvidoval několik pokusů z dálky a šlo se do kabin.

Ve druhé části se očekávalo, že Vonoklasy zvýší obrátky a ještě více otevřou hru, čímž by se domácím naskytl prostor pro brejky. Tento předpoklad po několika minutách ještě podpořil Kuba, který svým parádním průnikem z pravé strany zařídil třetí gól, když nadvakrát překonal Blažeje - 3:0.

A hosté opravdu začali více zlobit. Zejména ze standardních situací. Po jedné z nich propadl centr k Burianovi, toho při snaze míč odkopnout fauloval Jaroš a z následné penalty se Měchura nemýlil - 3:1.

Klid na domácí kopačky mohl dvakrát vrátit Harvan, ovšem jeho volej po rohu srazili obránci mimo tři tyče a samostatný únik namísto střelou vyřešil přihrávkou, kterou na poslední chvíli srazil Rašek na roh.

Následně trestali z další standardní situace hosté, když prodloužený míč skončil u zcela volného Červeného, ovšem jeho gólovou radost překazil signalizovaným ofsajdem pomezní rozhodčí.

Neuznaná branka a následné dohady zaměstnaly hráče Vonoklas na několik minut a tak mohli podlesští fotbalisté v této fázi více podržet míč.

Přesto pět minut před koncem hosté ještě vykřesali naději. Nejprve po centru chytal Černohorský míč již zřejmě za autovou čarou, kam s ním i posléze dopadl, ale pomezní signalizoval až rohový kop. Ten zahrál R. Burian opravdu parádně a přes skrumáž hráčů jej poslal rovnou do branky - 3:2.

Drama posledních minut mohl vzápětí odmítnout opět Harvan, v tomto zápase však neobul střelecké kopačky a i ve své poslední šanci selhal, když zcela osamocen před Blažejem jeho branku vysoko přestřelil. Vonoklasy ze závěrečného tlaku nevytěžily žádnou gólovou šanci a poslední roh zahrávaný opět přímo na branku tentokrát vyhlavičkoval Kocourek.

Branky: 14. Sedláček, 21. Červenka, 53. Kuba - 62. Měchura, 84. R. Burian. Rozhodčí: Kaucký - Garaja, Velebil.

Podlesí: Černohorský - Jaroš (75. Růžek), Kocourek, Mlnařík, Soucha - Kuba, Vojtíšek, Soukup, Sedláček - Červenka, Harvan.
Vonoklasy: Blažej - Měchura, Rašek, Tsonev, Boubín - Veselý, R. Burian, Moni, Červený - Sladký (M. Burian), Cipra