Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Vítězem okresního poháru jsou po šesti letech fotbalisté Dobříše B

Dublovice - Ve středu podvečer se hrálo odvetné utkání finále okresního poháru. Fotbalisté Dobříše B přijeli do Dublovic s tříbrankovým náskokem a chutí dotáhnout sérii k vítězství. Domácí nastoupili bez náhradníků, což se jim v průběhu utkání vymstilo.

9.6.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Bedřich Klíma

První půle byla poměrně vyrovnaná, i když dobříšští hráči lépe kombinovali, šance byly na obou stranách. U domácích měl největší příležitosti Michal Vondrák, který z blízka nedokázal překonat Součka, za hosty byl nejblíže první brance Mann po centru Gregora, ale nedokázal trefit míč.

Napravil to pět minut před koncem první části utkání, když rychlý brejk zakončil Junek přesným centrem a Mann hlavou vstřelil první branku.

V úvodu druhé půle měli Dublovičtí tři přímé kopy, z nichž nejnebezpečnější byl od Tesárka, který těsně minul branku.

V 57. minutě se Mann probil přes několik hráčů, přihrál Dortovi, který z blízka skóroval.

O držiteli poháru bylo rozhodnuto, zvláště, když se zranil další domácí hráč, a tak dublovičtí dohrávali v devíti lidech. K jejich cti je nutno říct, že se i tak snažili o útočnou hru.

Do oslabené obrany hráči Dobříše B snadno pronikali, avšak zahazovali jednu šanci za druhou. Až čtyři minuty před koncem se po přihrávce Dorta přece jen prosadil Mann a opakovanou střelou překonal Ješutu.

Minutu před koncem upravil skóre Martin Vondrák střelou k tyči.

Dobříšští fotbalisté tedy vyhráli i druhý finálový zápas a po šesti letech mohli pozvednout nad hlavu pohár, který převzali z rukou předsedy OFS Příbram Martina Havla.

Dublovice – Dobříš B 1:3 (0:1)
Branky: 89. Mart. Vondrák – 40. a 86. Mann, 57. Dort. ŽK: Čejda – Dort, Zbíral. Rozhodčí: Stehlík. Diváci: 60. První zápas: 2:5.
Dublovice: Ješuta – Čejda, Bém, Mart. Vondrák, Mich. Vondrák, Lomoz, Jelínek, Tesárek, Ballon, Dvořák, Čejda.
Dobříš B: Souček – Karásek (46. Pilecký), Talůžek (73. Kozohorský), Zbíral, Horáček – Gregor, Dort, Š. Kuchař, Suchan – Mann, Junek.

RADIM WEBER

Autor: Redakce

9.6.2016
Autorka fantasy literatury Michaela Burdová.
6

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Karsten Ayong debutoval v české reprezentaci

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc.

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Příbramsko – Okresní přebor nabídl stejně jako v minulém kole souboj o čelo tabulky. Opět se ho účastnil Milín, který tentokrát jako vedoucí tým tabulky zavítal na hřiště třetích Rosovic.

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Příbramsko – Dva zástupci příbramského okresu ve fotbalové Divizi A mají za sebou další odehrané kolo. Dobříš v něm zavítala na půdu lídra soutěže z Karlových Varů a Sedlčany přivítaly na domácím hřišti Petřín Plzeň.

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.