Klub z Prostřední Lhoty se poprvé v tabulkách okresních fotbalových soutěží objevil v sezoně 1965/66, kdy skončil poslední ve III. třídě, oddělení východ s pouhými osmi body.

Do okresního přeboru poprvé nakoukl v sezoně 1971/72 a vydržel v něm čtyři roky.

Pak museli v obci čekat až do sezony 1982/83, kdy vydělala na rozšíření OP na dvě skupiny a postoupila jako sedmý celek III. třídy. Vydržela zde jen dvě sezony, kdy obsadila shodně 11. příčku.

Zatím naposledy se ve Lhotě slavil postup do přeboru v sezoně 1988/89, kdy její fotbalisté ztratili jen sedm bodů a Okresní soutěž tehdy vyhráli jako nováček. V následujícím ročníku pak završili výtečné tříleté období a vybojovali své dosud nejlepší umístění v OP. Skončili třetí za Narysovem a Rosovicemi.

Následně byla Prostřední Lhota účastníkem OP dalších deset sezon v řadě. Vybojovala ještě dvě šestá místa a dvakrát skončila osmá, jinak patřila do spodní části tabulky.

V sezoně 1999/2000 už tradiční umístění na 11. příčce na záchranu nestačilo. Dva celky totiž sestupovaly přímo a další dva musely do baráže.
V ní Prostřední Lhota vyzvala Mokrovraty. První utkání prohrála 2:4, doma pak zvítězila 2:0 a kopaly se penalty. V nich byly lepší Mokrovraty.

Od té doby se v Prostřední Lhotě čekalo na návrat až do soboty 19. května 2012. Dvanáct let.