Nymburk - Sedlčany
0:3 (0:1)

Zápas na promočeném a těžkém trávníku začal šancí Tatranu, do které se dostal Lípa, ale střílel nad. Byl to spíš boj než krásný fotbal, neboť se trávník měnil na oraniště. Ve 21. minutě předvedl pěkný zákrok Bosák po nečekané střele domácího hráče. Ve 23. minutě rozehrál rychle trestný kop Radek Valsa na Soldáta, ten zatáhl míč k brankové čáře a zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Martina Valsu. Ten šancí nepohrdl a mohl slavit nejen narozeniny, ale i vstřelenou branku pro Tatran.

Ve 27. minutě předvedl pěknou akci Radek Valsa a vybídl ke skórování Lípu, ale ten střílel nad.

Domácí se dostali ke slovu v poslední minutě prvního poločasu, když kopali čtyři rohy, ale sedlčanská obrana v čele s brankářem nebezpečí odvrátila.

Druhou půli začal lépe Tatran a v 53. minutě vstřelil druhou branku po autu Pepa Bartoš, který tak odčinil střeleckou smůlu s předešlého zápasu a poslal domácí hráče do kolen 2:0.

To ještě nebylo ze strany Tatranu všechno. V 64. minutě střílel ze strany Soldát, ale střela se vytáčela od branky. K míči se dostal Pešek, ostrou přihrávkou malým vápnem našel na vzdálenější tyči Martina Valsu, a ten zasunul míč potřetí do branky 3:0.

Do konce zápasu už Tatran nepřipustil žádnou komplikaci a mohl ještě skóre navýšit, když šel ze strany sám Soldát, snažil se obstřelit brankáře, ale ten míč směřující do branky bravurně vyrazil.

"Za předvedený výkon je potřeba mužstvo pochválit. Po ztrátě míče okamžitě vytvořilo neprostupnou hráz, od které se rozbíjely domácí útoky jako příbojové vlny od skály. Přesto musíme vyzdvihnout výkon dvou hráčů Bosáka v brance, který chytá venku ve výborné formě, a to na lavičce čeká na svou příležitost dorostenec Zrůbek, který svým výkonem posunul naše dorostence na první místo v krajské soutěži. Druhým je Martin Valsa, který má výbornou formu, jak herní, tak střeleckou a ani obrana domácích v čele s bývalým reprezentantem sparťanem Michalem Horňákem na něj nestačila!" hodnotil utkání vedoucí sedlčanského družstva Jiří Voráček.

Další zápas hrají Sedlčany v neděli doma proti Novému Strašecí. Vítězství je může posunout do klidného středu tabulky.

Branky: 23. a 64. M. Valsa, 53. Bartoš.

Sedlčany: Bosák – Fejtl, Janoušek, Kopřiva, Pudil, Lípa, R. Valsa, Bartoš, Soldát, Pešek, M. Valsa.

JIŘÍ VORÁČEK