Byla příprava na divizi něčím specifická oproti přípravám na krajský přebor?
Příprava začala 10. července a vzhledem ke krátké časové přestávce měla standardní podobu. Mužstvo trénovalo třikrát týdně na výborně připraveném hřišti na Vysokém Chlumci, proběhlo krátké soustředění v Rapšachu, šest přátelských utkání a předkolo poháru FAČR, kde jsme těsně podlehli Českému Brodu 1:2.

Váš kádr nedoznal žádných velkých změn. Byl to záměr nebo se nějaké příchody nezdařily?
Již několik let jde o koncepci a záměr hrát fotbal v Sedlčanech s vlastními odchovanci a hráči, kteří prošli naší mládeží. Ti nejlepší nám odcházejí do 1.FK Příbram, popř. jiných ligových oddílů a je našim přáním, pokud se neprosadí do profesionálního fotbalu, aby se rádi vraceli zpět do Sedlčan. Nyní se podařilo dostat zpět velmi dobrý ročník 91 a 92 a další kluky, jako Kdolský a Kvěch. V přípravě jsme zkoušeli ještě tři nové hráče, ale vzhledem k velmi krátké letní přestávce jsme názoru, že větší prostor pro prosazení budou mít v případě zájmu v delší zimní přestávce. Máme na divizi hodně mladý kádr, který bude zrát a věřím, že to bude soutěž pro ně.

Věříte, že i v divizní soutěži můžete hrát pouze s vlastními odchovanci?
Je to náš záměr a neustupujeme od něj ani v případě vyšších soutěží. Chceme hrát v Sedlčanech s vlastními hráči se vztahem ke klubu, městu a prostředí, ve kterém hrají. Byl bych moc rád, aby jim byl příkladem dlouholetý kapitán A-mužstva Dušan Pudil, který se postupem do divize po dvaadvaceti sezonách rozloučil s A-mužstvem. Své zkušenosti nyní bude předávat v B-mužstvu, ale hlavně u našich nejmenších jako trenér B přípravky. Nyní je jen a jen na našich hráčích, aby ukázali, jak moc o tuto soutěž stojí, kolik jsou ochotni pro to udělat a obětovat. Výbor fotbalového oddílu se bude maximálně dle našich možností snažit zajistit odpovídající podmínky pro vyšší soutěž.

Kde jste získávali informace o divizi a co od této soutěže očekáváte?
Divizní soutěže sledujeme pravidelně. Vždy nás zajímá, jak si vedou nováčci, kteří postoupí z krajských přeborů. Tradiční jsou již naše přátelská utkání s divizním mužstvem Milevska. Zápasy mužstev je v dnešní době možné sledovat na internetu a lze si tedy udělat obrázek o hře a síle jednotlivých mužstev. Zajímavé mohou být i postřehy našich hráčů, kteří touto soutěží již prošli.

Jaký cíl budou mít Sedlčany při své premiéře v divizi?
Budu rád, pokud budeme důstojně reprezentovat město v historicky první divizní sezoně. Chci, aby si hráči fotbal užívali, aby to pro ně nebyla povinnost, ale touha ukázat, že na to mají. Čekám také větší zájem diváků na zápasy, jak A mužstva, tak béčka, vzhledem k úplně novým soupeřům. Budu moc rád, pokud o sobě dají pozitivně vědět a budou mužstva maximálně povzbuzovat, podporovat. A to i v momentech, kdy se třeba nedaří, ale uvidí, že hráči na hřišti odevzdávají všechno a takzvaně jezdí po pr…i. Budu rád, pokud by se podařilo hrát v klidném středu tabulky, ale uvidíme. Hlavně chci všem připomenout , že pořád jde jenom o fotbal – hru, kterou kluci hrají po škole, při práci a měla by jim přinášet hlavně radost. Proto si myslím, že by mělo platit heslo Ivana Hlinky: hlavně se z toho nepo…t.