Měl jsem tu smůlu, že jsem při cestě z Prahy do Příbrami dojel zhruba na úrovni Dobříše kolonu aut pražských diváků. Ani bych to nevěděl, kdyby se najednou asi čtyři sta metrů přede mnou neobjevila obrovská záře, která okamžitě donutila všechna auta zpomalit a hodit „blikačky“.

„Ty vole, bouračka,“ vyšlo ze mě mimoděk. Už jsme přemýšleli, že půjdeme pomáhat, protože jsme měli v autě hasicí přístroj. Ale jaké bylo naše udivení, když jsme dojeli na místo, odkud před pár vteřinami vyšlehla ta záře. Nic tam totiž nebylo. Žádné nabourané auto. Ani plameny. Jen dohasínající světlice.

V tu chvíli nám došlo, že v těch autech před námi jsou Slávisté a vymysleli si dost hloupou zábavu. Asi pět aut před námi doslova visel z okýnka jeden z „fans“, v ruce držel další světlici, kterou následně nehodil do příkopu, ale rovnou na silnici!

Proč to dělal? Odpověď přišla o další kilometr později. Na mostě přes silnici stála pětice mladíků, z nichž jeden držel kameru. Tomu říkám blbost na druhou. Kolik asi dostanou „lajků“ až se tento „hrdinský čin“ objeví na facebooku…?

Dokážete si představit, jak to vypadá, když jedete po dálnici a před vámi je kouřová clona, v níž je viditelnost zcela nulová? Nevíte, jestli auto před vámi někam nevybočilo ze směru jízdy, nevíte, jestli řidič před vámi nešlápl na brzdu. V autě se třemi kluky žákovského věku byl můj pocit, řekl bych – nic moc.

V tu chvíli se mi přestalo chtít jít na stadion, kde tihle hlupáci mohou pokračovat s dalšími jejich nápady. A před další návštěvou budu hodně přemýšlet…