Sp. Příbram – N. Knín
4:0 (3:0)

Zápas začal minutou ticha za dlouholetého člena Spartaku - Antonína Karase, který podlehl zákeřné chorobě ve věku 61 let.

Páteční zimní počasí se přes noc proměnilo za letní, a tak se hrálo za úmorného vedra. Od začátku se hrálo za převahy domácích, kteří se dostali do vedení v 19. minutě. Na Dražanův centr naskočil Dostálek a hlavou skóroval - 1:0.

O dvě minuty později se kopala penalta za sražení Jindřicha, kterou s velkou vervou proměnil Trefný - 2:0.

Hosté měli šanci ve 27. minutě, kdy Dolejš prudce střílel, ale vysoko nad branku. Ve 34. minutě zazlobil opět neúnavný Dražan, ale nabízenou příležitost odmítl Dostálek. Vše si však vynahradil už dvě minuty poté, kdy po sólu vtipně přeloboval Knínského Petříka - 3:0.

Po změně stran „ševci" začali zlobit a na delší dobu se usadili v blízkosti Krejčího svatyně. Jejich koncovka však byla až žalostná, a tak Spartakovci mohli nadále hrát údržbu a ve vedru šetřit síly na další utkání.

V 77. minutě Dražan připravil další gólovku pro své spoluhráče. Do načechraného centru se nekompromisně zavěsil obránce Štochl a nebylo co řešit, 4:0.

V závěru zápasu se blýskl i gólman Krejčí, který vyrazil Pincovu gólovku na rohový kop. V poslední minutě skončil přetažený Dražanův centr na břevně a na odražený míč Opička již nedosáhl.

Spartak si tedy ve 26. kole připsal tři body, zatímco jeho soupeři v boji o druhé místo zaváhaly. Černolice prohrály doma s Tuchlovicemi a Všenory doma se Lhotou. Spartak se tím dostal na kýženou druhou příčku.

Branky: 19. a 36. Dostálek, 21. Trefný z pk, 77. Štochl. Rozhodčí: Švagr. Diváci: 100.

Sp. Příbram: Krejčí – Štochl, Steinbauer, Suchý, Trefný – Voříšek, Ševr, Dražan, Dvorský (78. Plocha) – Jindřich (87. Opička), Dostálek (74. Králíček).
Nový Knín: Petřík – Dolejš, Svárovský, Ducho (46. Chlumecký), Plamínek (71. Vlasák) – Krmela, Fiala (46. Sklenář), Šustr, Foltýn – Pinc, Tomeček.

JOSEF BACÍK