Semice – Sp. Příbram
5:2 (3:2)

Začátek zápasu byl zcela vyrovnaný a Spartakovci působili lepším dojmem. Dražan nastřelil v 10. minutě břevno. Přišel však nečekaný protiúder. Holan prošel prodyšným středem obrany a nezadržitelně skóroval – 1:0.

Hosté gólově odpověděli ve 24. minutě, kdy Smejkal narazil míč Suchému, a ten bombou nedal Fišerovi šanci – 1:1.

V těchto fázích zápasu se Příbramští často pokoušeli o střelbu ze střední vzdálenosti, ale jejich střely míjely branku nejistého Fišera. To domácí byli přesnější.

Běžela 32. minuta, když nešikovný zákrok obránce Janů zapřičinil penaltu. Z ní Koštíř překonal Poplšteina – 2:1. O pět minut později pak domácí Koštíř přistihl obranu Spartaku opět v nedbalkách a až příliš snadno zvýšil – 3:1.

V poslední minutě první půle gólem do šatny vzkřísili hosté naději na přijatelný výsledek. Po rohu Tošovského se k balónu dostal Dražan a jeho načechraný centr lízl Voříšek do sítě – 3:2.

Naděje však zhasly v 50. minutě. Lantora nešťastně tečoval střelu do protipohybu Poplšteina a Semice opět vedly o dva góly 4:2. Navíc v 61. minutě potrestal další chybu hostů Koštíř, který propálil gólmana – 5:2.

Do hry poté přišli Dostálek, Matějka a Trefný, Spartak ožil a měl šance na postupné srovnání skóre. Ale tutovka Trefného a šance Matějky zůstaly bez využití.

Není divu, že trenér Spartaku Miloš Nepivoda byl po utkání hodně rozladěný. „Vím, že kluci nejsou profíci, také jsem sám zažil několik nepovedených zápasů, ale musejí si uvědomit, že mají nějakou zodpovědnost ke spoluhráčům a i ke klubu. To, co předvedli, je nemohlo bavit. Zkušení hráči, místo toho, aby to vzali na sebe, ukazují na ostatní. Chybí nám také útočník, jakého mají například Sedlčany ve Valsovi nebo i Semice v Koštířovi. Na tréninku to vše probereme a uvidím, v jaké sestavě nastoupíme v poháru," zlobil se Nepivoda.

Branky: Koštíř 2, Holan, Horejc, vlastní – Suchý, Dražan. Rozhodčí: Benák. ŽK: 2:2. Diváci: 140.
Sp. Příbram: Poplštein – Janů, Kocourek, Lantora, Šutek – Tošovský, Pravda, Suchý (64. Trefný), Dražan – Voříšek (59. Dostálek), Smejkal (70. Matějka).

JOSEF BACÍK