Sp. Příbram – Vraný
2:3 (2:1)

Počáteční minuty se plně vydařily fotbalistům Spartaku, kteří dokazovali, že komplex Vraný by mohl být pro tentokrát zažehnán. První branku obstaral již v 6. minutě Jindřich, ke kterému se dostal míč po rohovém kopu a jeho střela rozvlnila síť, 1:0.

Ve 13. minutě pak zařídil druhou branku dorostenec Plocha, jehož levačka skončila též za zády gólmana Jochmana.

Další gól visel na vlásku a mohlo být ještě v první půli o utkání definitivně rozhodnuto. Hosté se však vrátili do hry ve 26. minutě, kdy Štochl otálel s odkopem. Jeho zaváhání využil Kubík, který kontaktním gólem pozitivně navnadil hosty.

Ti začali Spartakovce fotbalově přehrávat a skalní diváci kroutili hlavou, jak domácí ztrácí půdu pod nohama.

Po změně stran vyměnil Dostálek obránce Štochla, ale obraz hry se nezměnil. Spartakovci úplně ztratili střed hřiště.

Hosté dobrou kombinační hrou jasně kralovali a v 57. minutě parádní trefou Urbana vyrovnali.

O tři minuty později se navíc nechal nesmyslně vytočit Jindřich a za zbytečné oplácení byl vyloučen.

Poté bylo jen otázkou času, kdy se hosté dostanou do vedení. Oslabení domácí se vehementně snažili uhájit alespoň remízu, ale síly jim ubývaly. Obrana s vypětím všech sil dlouho odolávala.

Zdálo se, že důležitý bodík Spartak nakonec uhraje, ale běžela poslední minuta utkání, když míč propadl k exligovému Galbavému, a ten přesnou střelou rozhodl o osudu zápasu - 2:3.

Spartakovci si touto prohrou dost zkomplikovali postupovou šanci. Konec jarní sezony jim znesnadňuje i početná marodka mužstva. K dispozici nebyli zranění klíčoví hráči Pravda s Houdkem a Voříšek, ale také Mašek s Lagronem a Steinbauerem. Do utkání museli nastoupit se sebezapřením stopér Suchý s Dražanem. S tak úzkým hráčským kádrem se o postup hraje velmi obtížně.

Branky: 6. Jindřich, 13. Plocha - 26. Kubík, 57. Urban, 90. Galbavý. Rozhodčí: Nepovím. Diváci: 100.

Sp. Příbram: Krejčí – Štochl (46. Dostálek), Pacovský, Suchý, Nádherný – Dvorský, Trefný, Ševr, Dražan, Plocha – Jindřich.
Vraný: Jochman – Prágl, Kalík, Kubík (84. Němec), Beneš – Urban, Matoušek, Hlaváček, Maliňák – Galbavý, Abraham (90. Novák).

JOSEF BACÍK