„Byla super atmosféra. Kdyby na každý zápas chodila aspoň polovina lidí, jako byla v sobotu, tak by to areálu Spartaku slušelo. Každý fotbalista hraje radši před diváky než mezi holými tribunami," komentoval divácký zájem příbramský záložník Jakub Tošovský.

Domácí se dostali hned v první minutě do vedení, když zblízka prostřelil Zykána M. Rampa. Poté lídr tabulky převzal iniciativu a ve 20. minutě byl odměněn vyrovnáním, když se tváří v tvář vybíhajícímu Solnařovi prosadil Kuba.

Spartaku však za dalších dvanáct minut vrátil vedení Machač, když po centru aktivního Tošovského využil chyby podleského obránce. „Se svým výkonem bych byl spokojenější, kdybych byl vice na míči. Ale zřejmě vinou kondice a hrou zkušeného týmu z Podlesí se tak nedělo. Důležité však jsou pro nás body," říká Tošovský na svůj výkon.

Když ve druhé půli odpískal rozhodčí spornou penaltu po průniku Vaška a Suchý ji proměnil, zdálo se, že Spartak v klidu dokráčí k vítězství. Jenomže pak se po rohu hlavou prosadil Janů a vrátil Podlesí naději na zisk bodů. Zkušený celek hostů už ale vyrovnat nedokázal.

„Myslím, že rozhodla větší vyrovnanost našeho kádru, větší chuť a samozřejmě štěstí. Ať už penalta byla nebo nebyla, tak jsme neproměnili dvě tutové šance a dostaneme na 3:2. Podlesí nás v závěru zatlačilo standardkami. Pro lidi to musel být hezký zápas. Padlo pět branek, byly další šance, prostě derby, jak má být, s lepším koncem tentokrát pro nás Spartakovce," říká Jakub Tošovský.

Dvě kola před koncem si oba týmy z Příbramska vyměnily své pozice v tabulce.

„V tuto chvíli je to jen o nás a na nás, jestli se nám povede cíl, který máme. Tedy dotáhnout už tuto sezonu a dojít si pro ten postup, který si všichni v oddílu přejeme!" dodal Jakub Tošovský.

PENALTA

Vítěznou branku sobotního derby v I.A třídě mezi Spartakem Příbram a Podlesím si připsal kapitán domácích Martin Suchý.

Právě on na sebe vzal zodpovědnost a v 54. minutě si postavil míč na značku pokutového kopu. Proti němu stál v brance bývalý spoluhráč Jan Zykán.
„Podlesí letos už šestkrát dovedlo zápas k penaltám a pětkrát je vyhrálo právě díky Zykyho umění. Takže to není žádný poplašňák, který chytí penaltu jen omylem," uznal kvalitu svého protivníka Martin Suchý. Po krátkém rozběhu napřáhl a poslal míč do středu branky. „Chtěl jsem to tam kopnout. Čekal jsem, že riskne stranu a nezůstane tam stát, i když u něj nikdy nevíte. Ale tentokrát to vyšlo," dodal Suchý.

V tu chvíli Spartak vedl 3:1, ale o tři body se ještě musel bát. Podlesí snížilo a mělo dvacet minut na vyrovnání. „Byl to vyrovnaný zápas, který ve výsledku paradoxně rozhodla penalta. Za mě nebyla," říká Jan Zykán, brankář Podlesí, který si v utkání připsal několik výborných zákroků. „V zápase o první místo si nemůžeme dovolit udělat takové chyby, jaké jsme před prvními dvěma góly udělali. V závěru bych za stavu 2:3 čekal větší odhodlání vyrovnat, ale už nám nezbývalo moc sil v tom sobotním vedru," ohlédl se za průběhem zápasu.

„Čekal jsem, že utkání bude o soubojích. Oba týmy se dokonale znají, takže je skoro nemožné, aby se něčím překvapily. V takových utkáních rozhodují individuální výkony na jednotlivých postech," říká zkušený stoper příbramského celku. „Důkazem jsou i góly z našeho utkání. Nebyly to žádné překrásné akce, kde by někdo někoho vybagoval. Snad jen kromě prvního gólu, kdy Podlesí dobře vyřešilo brejk a zakončení nechalo na mě. Stál jsem v šestnáctce jak zapíchlé vidle a ve skluzu dopravil míč, který šel zřejmě vedle, do sítě," připomněl vlastní branku Suchý. Po změně stran se pak do stejné branky trefil znovu a zaznamenal tak vítězný gól.

V ochozech sledovalo derby 784 platících diváků. „Takovéto zápasy mají lidé rádi a tomu odpovídala i divácká kulisa. Osm set lidí je fantastická návštěva na tuto soutěž, ale tento zápas si ji zasloužil. Snad se utkání líbilo a lidé nešli na oběd kyselí," doufá spartakovský kapitán Martin Suchý.
„Co bych pochválil, byla určitě divácká návštěva. Hned měl zápas adekvátní atmosféru okresního derby," přidává svou pochvalu i Jan Zykán.

Sp. Příbram - Podlesí 3:2 (2:1)
Branky: 2. M. Rampa, 32. Machač, 54. z pk Suchý – 20. Kuba, 71. Janů.
Sp. Příbram: Solnař – Hájek, Krejča, Suchý, Machač – M. Rampa, A. Rampa – Voříšek (87. Hančár), Tošovský (78. Červeňák), Mora (89. P. Mezera) – Vašek (64. Matějka st.).
Podlesí: Zykán - Jiránek (46. Sedláček), Janů, Kocourek, Kadlec - Drašnar (59. J. Mezera), Pacina (59. Vojtíšek), Riegel, Valta - Kuba, Slepička.