Na závěrečný turnaj dlouhodobé soutěže jeli kluci z příbramské průmyslovky ve čtvrtek 3. listopadu do Jihlavy. A toužili po prvenství.

To, že tento sen je reálný, kluci dokázali hned v prvním duelu, ve kterém vyhráli nad domácí Jihlavou. I když je pravda, že vítězství 1:0 vystřelil Hloušek až v poslední minutě.

Aby nebylo pochyb o síle Průmyslovky, vyhráli příbramští kluci druhý zápas nad školou z Hradce Králové vysoko 5:1. Obsadili tedy ve skupině první místo a zajistili si papírově slabšího soupeře pro páteční semifinále.

V něm poměřili síly s žáky ze Starého Města a poprvé na turnaji prohrávali. Do druhého poločasu však vtrhli s odhodláním výsledek otočit, což se jim podařilo. Po vítězství 4:1 mohli slavit postup do finále.

Zbýval poslední krok ke splnění stanoveného cíle. Jenomže poslední soupeř na turnaji byl lepší.

Tým SPŠ a VOŠ Brno už v prvním poločase nasázel týmu SPŠ a VOŠ Příbram v každém poločase dva góly a dovedl utkání k jasnému vítězství.

Příbramští kluci se tedy museli spokojit s druhým místem. „Někdo může říct krásné druhé místo, ale my víme své. Byli jsme strašně blízko světovým hrám, které se konají v květnu v Praze," mrzelo jednoho z členů týmu Kryštofa Pazderníka.

Naděje studentů příbramské průmyslovky však nevyhasly úplně. Ještě totiž mají šanci, že ČR jako pořadatelská země získá jedno účastnické místo navíc