Tochovice - Podlesí
1:5 (0:1)

Derby začalo z obou stran až příliš opatrně a oba týmy jako by čekaly na to, co předvede soupeř. První rozruch sice zaznamenal už v 11. minutě Janát, který v gólové šanci trefil jen pohotového Šimůnka, ale pak se na hřišti dlouho nic zajímavého nedělo.

Domácí nevěděli, jak se prosadit a anihostům se nedařilo na jejich obranu vyzrát, i když většinu času měli míč v držení.

Až před poločasem našel Červenka centrem Janáta, ten dokázal v obtížné pozici trefit branku, ale Šimůnkovi ani tak příliš starostí nenadělal. Tochovice se dostaly za poločas pouze k jedné střele Ivaníka, kterou však Černohorský v klidu kontroloval v cestě mimo tři tyče.

V poslední minutě se pak na vápně uvolňoval Červenka a rozhodčí odpískal docela přísný faul. Z následného trestného kopu Soukup ukázal svou kopací techniku a poslalPodlesí do vedení - 0:1.

Vstup do druhého poločasu měli hosté doslovasnový. Po pěti minutách presingem donutili bránícího Maška k chybě, jeho nedůrazný odkop sebral na vápně Červenka a pohotově prostřelil Šimůnka - 0:2. GólPodlesí povzbudil a dodaljeho hráčůmpotřebné sebevědomí. Navíc po dalších pěti minutách našel Vojtíšek milimetrově přesnou přihrávkou nabíhajícího Soukupa, který v ideální pozici opět nedal brankáři šanci - 0:3.

Domácí byli na kolenou a stále se jim nedařilo vypracovat si šanci na zkorigování. Naopak si museli neustále dávat pozor na rychlé protiútoky.

Čtvrthodiny před koncem se po jednom z nich dostal za záda obránců střídající Dostálek. Potáhl míč do vápna, kdejej předložil nabíhajícímu Soukupovi, který křížnou střelou završil hattrick - 0:4. O chvíli později pak aktivní Janát vysunul do vápna Růžka, jehož ostrou nabídku před branku si nešťastně srazil do vlastní sítě Bláža - 0:5.

Teprve poté Tochovice zabraly ve snaze skóre alespoň korigovat. Střelu Šmuclera ještě Černohorský vytáhl na roh. Po jeho zahrání však došlo k nedorozumění mezi Kocourkem a brankářem a Kutil do prázdné branky pohodlně vsítil čestný úspěch - 1:5.

Tečkou za utkáním pak byla v poslední minutě penalta, kdyžbylSoukup ve vyložené šanci faulován vracejícím se obráncem. Následný souboj gólmanů pak vyzněl lépe pro náhradníka v brance domácích Wiessera, který Černohorskému pokutový kopvyrazil.

Branky: 85. Kutil - 45., 55. a74. Soukup, 50. Červenka, 80. vlastní.Rozhodčí: Hruška - Kelner, Vočka ml.

Tochovice: Šimůnek V. (80. Wiesser) - M. Žáček, Havrlík, Bláža, Mašek - Šmucler, Teska, Valta, Jiránek (Rácz) - L. Šimůnek (46. Kutil), J. Ivaník.
Podlesí: Černohorský - Soucha, Kocourek, Straka, Janát - Vojtíšek (59. Růžek), Mlnařík, Kuba, Soukup - Harvan (66. Dostálek), Červenka (72. Sedláček).