„Naše vítězství se nerodilo lehce. Fotbalovost jsme tentokrát nahradili bojovností. Kluky musím pochválit, jak se vydali. Byl to zápas plný soubojů, typický pro derby této velikosti," zhodnotil v rychlosti zápas tochovický trenér Marek Zárybnický a nezapomněl v krátkosti pochválit i výkon hostů. „Březnice byla důrazná a kousala, ale náš soustředěný týmový výkon a skvělý Víťa v brance nám pomohli odčinit selhání z minulého týdne. Myslím, že důležité také bylo, že jsme lépe zvládli ukočírovat své emoce. Ty jsme v derby očekávali a lépe jsme se na to připravili," radoval se tochovický kouč.

To jeho bratranec Martin v dresu Březnice pochopitelně štěstím zrovna nezářil: „Snažili jsme se hrát tvrdě, rychle, využívat prostory na lajnách a tlačit se do zakončení. Nedařilo se nám, co jsme si řekli a navíc našimi chybami v rozehrávce a nepřesnostmi rozhodčích vznikla i penaltová situace v prvním poločase," poukázal na důležitý moment úvodního dějství zkušený záložník.

Hosté chtěli využít zranění tochovického brankáře, který si hned v úvodu utkání natáhl sval, ale překonat ho nakonec nedokázali. „Chtěli jsme ještě zvýšit aktivitu, pořádně zaměstnávat obranu domácích a využít zranění domácího gólmana Víti Šimůnka. Ale nyní se ale nacházíme v situaci, kdy máme několik zraněných hráčů a hra je natolik nepřesná a především zbrklá, že nejsme schopní prolomit smůlu a střílet góly," dodal Martin Zárybnický.

Šancí ke vstřelení branky měli hosté dost, nakonec ale odešli z utkání bez úspěšného zásahu. „Když už jsme překonali brankáře, tak domácí obránci vykopli míč z čáry a vytoužené branky jsme se nedočkali. Po druhém inkasovaném gólu jsme přeskupili řady a vrhli vše do útoku, ale ani to nepomohlo," uzavřel hodnocení smolného zápasu Martin Zárybnický.

Tochovice – Březnice 2:0 (1:0).
Branky: 28. Valta z pk, 71. Chochola.
Tochovice: Šimůnek – Kutil (80. Žáček), Ivaník, Zákoucký, Teska – Jiránek (85. Kub), Havrlík, Partika, Valta, Šmucler (90. Volf) – Černý (63. Chochola).
Březnice: Vaněček – Štolba (7. Fait), M. Žid, Cvrk, V. Češka – Zárybnický, Ševr, Plechata (65. Ferko), L. Češka – Fejtl, Jindřich.