Tuchlovice - Dobříš
1:1 (0:0)

Zápas zahájili lépe domácí, kteří hned v úvodu po zmatku před brankou nastřelili tyč a v zápětí nedokázali míč zblízka propasírovat do branky. Po rohovém kopu musel Vančat zachraňovat akrobatickým zákrokem.

Po čtvrthodině se začali osmělovat hosté a získali mírnou převahu. Šrainovu přihrávku na volného Maryšku však tuchlovický hráč odkopl a pak našel Dort ideálně Maryšku, ten však mířil jen do domácího gólmana Pečonky. Tuchlovický gólman poté vyrazil i Šrainův přízemní centr.

Přímý volný kop Šebka se odrazil od domácích hráčů a dorážka přistála na ruce jednoho z nich. Rozhodčí nejprve zapískala, ale pak se rozhodla vhodit „míč rozhodčího“ na bodu pro pokutový kop. V závěru první půle  měl Vančát problémy s nepřesným zásahem Puchmajera. 

Druhou půli zahájili dobříšští hráči velkým náporem. Po centru M.Lišky se velké šanci ocitl Šrain, ale jeho střelu zachytil brankář nohami. Přímý volný kop Dorta vyrazil Pečonka před sebe, ale dorážky Maryšky a Puchmajera  tuchlovičtí hráči zablokovali. Pak našel Dort přesnou přihrávkou Maryšku, ani on však brankáře neprostřelil.

Po patnácti minutách druhé půle však začali domácí získávat převahu a výsledkem byla branka v 72. minutě. Fitko z přímého volného kopu prostřelil zeď i Vančáta. Hosté se však vzchopili. Přímý volný kop Dorta orazítkoval ještě jen tyč, ale v 78. minutě poslal Fic míč do běhu Weberovi a z jeho přesného centru Šebek opakovanou střelou vyrovnal.

V závěru zápasu chtěli domácí tři body, v největší jejich šanci nedosáhl Vaigl na přízemní přihrávku, mohl však nakonec rozhodnout bývalý ligový hráč Dort, jehož lob z třiceti metrů jen těsně skončil nad břevnem, a tak se oba týmy rozešly smírně.

Branky: 72. Fitko - 78. Šebek. Rozhodčí: Šulcová – Tichá, Šafránková. Diváci: 150.

Dobříš: Vančát – Weber, Procházka, Puchmajer, Poláček –  Šrain, Dort, J. Liška, M. Liška (66. Fic, 90. Dušek) – Maryška, Šebek (80. Pilecký).

V příštím kole hrají Dobříšští v sobotu na svém hříšti v 15 hodin s týmem Sokola Vraný.

RADIM WEBER