„Museli jsme se obejít bez šesti hráčů, kteří ještě léčili různá zranění. Určitě to nebyl záměr nějak zmást Slavii nebo tak podobně,“ komentoval netradiční vzhled zahajovací jedenáctky trenér David Vavruška. „Tak, jak se nám zranění dlouho vyhýbala, tak jich teď máme tolik, že to přestává být vtipné,“ dodal.
Kvalita předvedené hry tak značně utrpěla, což přiznal i příbramský kouč. „Mám ty kluky, co nastoupili, rád a fandím jim, ale co si budeme namlouvat, té potřebné kvality ještě někteří z nich nedorostli.“

Generálka tak skončila prohrou s druholigistou, navíc hrozivě vypadá i nula na kontě vstřelených branek. „Já bych ten pojem generálka moc nepřeceňoval. Žádný přípravný duel vám nenahradí ostrý zápas o body, i když je to ten poslední před startem ligy. Byl to prostě zápas, ve kterém jsme mohli vyzkoušet naše mladíky,“ dodává Vavruška.

A jak se kouká na to, že v těchto mrazech by měl už příští týden stát u lavičky při mistrovském zápase? „No, nám bude na lavičce určitě větší zima, než hráčům na hřišti. Ale hrát by se asi mělo. Jsou to profíci, musí se s tím srovnat,“ říká příbramský trenér, který zároveň počítá s tím, že ještě nějaký den nemůže plánovat přípravu na přírodní trávě. „Pod hřištěm už se topí, ale zatím ne tolik, aby se na něm již dalo trénovat. Nebudeme si nic nalhávat, každý den to stojí dost peněz a my jich nemáme nazbyt. Takže teď ještě nějaký čas budeme trénovat na umělce,“ dodává David Vavruška.

Vlašim – Příbram 2:0 (1:0)
Branky: 8. Zákostelský, 63. Vaněček. Rozhodčí: Svoboda.
Příbram: Hruška – M. Štochl, Ricka, Krejčí, Divíšek – P. Pilík (60. Papšys), T. Pilík (65. Kdolský), Kraus, Mareš – Dušek (46. Bašič), Šlapák.

První mistrovské utkání letošního roku bude hrát 1.FK Příbram v sobotu od 16 hodin proti Slavii Praha.