Hodně důležitý krok k tomu, aby v tomto finišujícím pelotonu nebyla, udělala Příbram. Její výhra nad Libercem je však už od soboty spojována téměř výhradně s dvěma penaltami. „Z mého pohledu byly obě penalty jasné," říká neoblomně generální ředitel příbramského klubu Petr Větrovský.

O dvou penaltových zákrocích pochopitelně v klubu hodně mluvili. Liberecký Rajnoch totiž v médiích rozpoutal diskuze o tom, že být neměly. „Málokdo ví, že i když hráč nejprve vypíchne míč a potom teprve trefí protihráče, jedná se pořád o faul. A to byly případy našeho zápasu. Mrzí mě, že po zápase, ve kterém si Liberec vypracoval největší šanci ve chvíli, kdy si Tarczal byl přezout kopačku, sse mluví výhradně o tom, že penalty být neměly a že nám pomohly k vítězství," pokračuje rozhořčeně Větrovský s poukazem na pondělní články na sportovních webech.

„Liberečtí by se měli nad sebou zamyslet, protože s takovým kádrem a takovým rozpočtem jaký mají, by neměli mít s vesničany, jakými jsme oproti nim my, žádné problémy," vzkazuje na sever Čech generální ředitel 1.FK Příbram.

Vzniklá diskuze Větrovského hodně mrzí, ale dál ji řešit nebude. „Hodně jsme o tom mluvili s panem Starkou a Rogozem. Vnímají to pochopitelně i sponzoři. Mrzí nás, jaká kauza se z toho všeho udělala. Rozhodčí Ardeleánu ty zákroky odpískal správně a zapravdu nám dala i Dagmar Damková. Navíc on nemá možnost si to v danou chvíli rozfázovat, jako my všichni po zápase," dodává Větrovský.

Příbram na svém stadionu nedávno potrápila i Spartu. S ní naopak gólem z penalty prohrála. „Samozřejmě chápu Liberecké, že jsou smutní z prohry. To je logické, bojují o poháry, chtěli tři body. Ale znovu opakuji. U nás měli jednu velkou šanci a jednu střelu, ze které dali gól. Víc nic. Tým, který má trojnásobně větší rozpočet, by měl být v zápase víc vidět," opakuje Petr Větrovský a dodává: „Česká společnost ráda hledá kauzy. Takováto prohlášení, že penalty být neměly a že nám rozhodčí pomohl, fotbalu škodí."

Příbram má po víkendovém 24. kole náskok čtyři body na první sestupovou příčku. Nyní ji čekají tři důležité duely se sousedy v tabulce.

V neděli jede 1.FK do Olomouce, pak doma hostí Znojmo a v pátek 2. května bude hrát na Slavii. „Věřím, že si udržíme formu z posledních dvou zápasů a po Znojmu už budeme v klidu," přidal svůj tip Petr Větrovský.