Veřejnost opět vidí jako důsledek neuspokojivých výkonů pouze výměnu trenéra. Pocítili nějak vaši nespokojenost i hráči?
Samozřejmě ano. Trenér je jen špička ledovce. Alfou a omegou všeho jsou hráči. Na druhou stranu realizační tým je placen za to, aby hráči pracovali tak, jak mají a má zodpovědnost za jejich přípravu. Hráči si teď do konce roku hrají o své angažmá. Ti, kteří nás nepřesvědčí, budou muset v zimě odejít.

Změna trenéra může působit trochu ukvapeně, pokud přihlédneme k tomu, že je odehráno málo kol a vy nejste v bezprostředním ohrožení sestupem, ani nemáte velké manko na soupeře před vámi…
Já myslím, že ukvapená není. Není to jen o postavení v tabulce, ale také o herním projevu, počtu vstřelených i obdržených branek, o nasazení v zápase. To nás neuspokojovalo delší dobu. Apelovali jsme na to. Bohužel, po velmi dobrém úvodu přišel tento útlum, který trval již sedm utkání.

Trenéry měníte poměrně často. Kdy začínáte přemýšlet o tom, že by bylo potřeba vyměnit trenéra? Máte nějaký spínač, který tyto úvahy odstartuje třeba pátý zápas bez výhry…?
Nyní máme nálepku, že stále měníme trenéra. Málokdo už však mluví o tom, že David Vavruška u nás skončil po sérii třinácti zápasů bez výhry. Troufnu si říct, že takovou trpělivost už dlouho žádné vedení mít nebude. Měnit trenéra nás rozhodně nebaví. Naopak to člověka vždy zabolí, protože se rozloučí s někým, koho vídá v práci téměř každý den. Bohužel, v Gambrinus lize je průměrná životnost trenéra 19 kol.

Čím si to vysvětlujete?
Možná je to tím, že u nás znamená sestup mnohem větší tragédii, než v zahraničních soutěžích. Každý se ho tak bojí, že po každé trochu delší neúspěšné sérii trenéra radši mění. Prostě se strachuje o budoucnost. U nás je mezi první a druhou ligou tak velký rozdíl v příjmech za reklamu, TV práva a v návštěvnosti, že ekonomicky je to pro některé kluby, včetně nás, téměř na hraně bankrotu. Určitě je to k zamyšlení.

Změna trenéra nastala jtaké u juniorky. Mají tyto změny souvislost nebo se jedná o náhodu, že nastaly ve stejný čas?
U juniorky jsme se názorově rozcházeli v koncepci. Nám zde jde o výsledky jen okrajově. Jde nám především o výchovu profesionálního hráče. Z juniorky je to do A mužstva již jen kousek, ale ten pomyslný kousek je téměř nejtěžší. Rozhodnutí v nás zrálo delší dobu. Při výměně u A mužstva jsme chtěli, aby nově složený realizační tým již navazoval spolupráci s novým trenérem juniorky. Řekl bych, že to naše rozhodnutí urychlilo.

Bude dosavadní trenér juniorky Jaroslav Mašek vykonávat v klubu nějakou jinou funkci?
Nabídli jsme mu jinou pozici, on ji však nepřijal. Takže v klubu působit dále nebude. Za jeho služby mu děkujeme.

Co je nového ohledně vaší akademie?
V současné době probíhají jednání s předsedou FAČR Miroslavem Peltou a se školami v Příbrami, které mají o tento projekt zájem. Jejich zájem mne velmi těší a jsem rád, že s některými jsme již před podpisem smlouvy.