VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DOPIS ČTENÁŘE: Zamyšlení nad trestem

Příbram - Do redakční pošty nám přišel příspěvek od Milana Batovce, vedoucího dorostu Krásné Hory.Ten se pozastavil nad způsobem, jakým byla vyměřena výše jeho trestu.

4.5.2011 4
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Slavíček

Dne 21. dubna vynesla Disciplinární komise OFS Příbram mimo jiných i tento trest: 5 SU Milan Batovec (ved. dor. Kr. Hora) – zákaz výkonu funkce vedoucího se zákazem vstupu na hráčskou lavičku.

Tento „rozsudek“ byl vynesen na základě Zápisu o utkání OP dor. Březnice – Kr. Hora. Tedy Zápisu o utkání, jenž „stvořil“ pan rozhodčí Krátký. Ten se zřetelně minul „povoláním“ a zcela jistě by se prosadil i jako spisovatel fantasy a sci-fi knih. Jinak nelze „dílo“ pana rozhodčího nazvat.

Zápis obsahoval:

1. popis situace při vyloučení hráče Krásné Hory,

2. popis nevhodného chování vedoucího dorostu Krásné Hory – „vtrhnutí na hřiště v nepřerušené hře“,

3. dvoustránkovou přílohu o „šíleném chování vedoucího dorostu Krásné Hory po ukončení zápasu, včetně poškozování majetku březnického oddílu“.

Jelikož DK rozhodovala jen na základě podkladů pana rozhodčího, bez ohledu na ústní i písemné vyjádření „odsouzeného“, považuji za velmi důležité se „ozvat“ tímto způsobem.

Ve druhé půli uvedeného utkání došlo před šestnáctkou domácích k tvrdé srážce dvou hráčů, po níž dorostenec Krásné Hory zůstal nehnutě ležet na zemi.

K výše uvedeným bodům:

1. situaci po srážce nevhodně komentoval jeden z našich hráčů (slovy: už něco pískej v…) a byl za svou neadekvátní reakci jednoznačně správně vyloučen. Do zápisu však pan rozhodčí uvedl, že ho náš hráč při vyloučení počastoval místo jedním vulgárním slovem celou škálou zde nepublikovatelných výrazů – takže do zápisu uvedl „nepravdu“,

2. již jednou jsem zažil situaci (a nikomu bych ji nepřál), kdy měl hráč zapadlý jazyk a při jeho záchraně se hrálo o každou vteřinu. Když jsem viděl nezájem pana rozhodčího o zraněného hráče, nečekal jsem na jeho pokyn (to bylo asi mé jediné provinění proti „pravidlům“) a v přerušené hře jsem běžel k hráči.

Když s hráči „diskutující“ pan rozhodčí po nějaké době zpozoroval, že se věnuji zraněnému, tak místo toho, aby se zajímal o jeho stav, mě rezolutně slovy „tady nemáte co dělat“ vykázal ze hřiště. Do zápisu pak uvedl, že jsem v nepřerušené hře „vtrhl“ na hřiště – takže uvedl další „nepravdu“,
3. když jsem si přečetl zápis o utkání a panem rozhodčím nebylo ani mě ani kapitánovi našeho družstva umožněno vznést jakoukoli námitku k popsaným událostem, odmítl jsem „snůšku nesmyslů“ podepsat. Netuše, že to vyvolá v panu rozhodčím takovou „nenávist“.

Ten mě pak ve dvoustránkové příloze popsal jako „běsnící živel“, který všem kolem vyhrožuje a neváhá dokonce ničit březnické sportovní kabiny, včetně jejich zařízení (je přinejmenším podivné, že si březnický oddíl po takovém řádění nestěžoval).

Navíc, kdybych měl provést vše, co bylo napsáno, musel bych řádit v Březnici ještě v pozdním odpoledni.

K sepsání této reakce mě nevyprovokovala zlost za udělený trest. Vedlo mě k ní překvapení z toho, jakým způsobem se tyto „kauzy“ rozhodují (pokud není člověk přímo předmětem této „mašinérie“, tak o tom nepřemýšlí), jakým způsobem komise posuzuje materiály, jež má k jednání k dispozici a jak jednoduše nachází pravdu.

Za všechny obětavce v amatérském fotbalu, kteří věnují práci s mládeží svůj volný čas a finanční prostředky je mi smutno z toho, že na základě výmyslů jednoho „zhrzeného“ rozhodčího může dojít k takovému „rozsudku“. Děsím se toho, že podobně jednostranně by mělo být postupováno i v dalších případech.

„Motám“ se kolem fotbalu již několik let a nikdy jsem neměl s nikým (krom na počátku jmenovaného pana rozhodčího) žádný problém.

Po skončení trestu se budu dále fotbalu věnovat, protože ho mám rád a nenechám si ho od pár lidí znechutit. Jen jsem chtěl vyjádřit znepokojení nad stávajícím stavem a říct, že i dobrovolní pracovníci amatérského fotbalu mají právo na vyjádření svého názoru.

Závěrem dodávám, že se jedná výhradně o mé vyjádření, s nímž nemá oddíl TJ Krásná Hora (aby nakonec nehrozila pokuta i oddílu) nic společného.

MILAN BATOVEC
vedoucí dorostu Kr. Hora

4.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Netradičně přímo při závodě volili účastníci Trailmaniacs.
3

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Ilustrační foto

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.  

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení