Marila Votice – 1.FK Příbram B
1:0 (1:0)

Už v páté minutě lovil příbramský gólman míč ze sítě. Jejím autorem byl Knobloch, jehož střela přes celou bránu zajistila domácím překvapivou výhru nad soupeřem, který v podzimní sezoně ještě neokusil hořkost porážky. Do poločasu měli hráči obou mužstev několik šancí. Tu největší domácí Lizák v samém závěru, když přehazoval příbramského gólmana, ale ten konečky prstů brance zabránil.

V úvodu druhé části votický Horváth dvakrát mířil na bránu, ale bez úspěchu. V 71. minutě orazítkovali hosté břevno Mašínovy brány. Na druhé straně pálili Knobloch s Viskupem, ale také bez patřičného efektu. Hosté v závěru nastřelili boční síť, ale to bylo z jejich strany vše. V posledním podzimním kole tak přišli o svou neporazitelnost.

Domácí kouč Ivan Pihávek na konci rušného utkání zářil spokojeností. Aby ne, když jeho svěřenci připravili lídrovi soutěže první porážku. „Šňůrou soupeře jsme se vůbec nezabývali. Potřebovali jsme sezónu uzavřít dobrým výsledkem, kterým by pro nás proti Příbrami byl i bod, ale samozřejmě mě těší, že jsme byli stoprocentní,“ liboval si votický trenér, který pochází z Příbrami a v minulosti u Litavky stejně jako několik jeho hráčů (Lizák, Horváth, Viskup) působil. Podle svých slov přesto souboj s příbramskou juniorkou nebral nijak prestižně. „Chtěli jsme utkání zvládnout, ale nebyly na nás žádné tlaky ani ze strany vedení, které s fotbalovou reprezentací odcestovalo na turnaj do Spojených arabských emirátů. Když jsme majiteli klubu, panu Šedivému volali výsledek, byl pochopitelně spokojen.“

K dobré náladě měl naopak daleko příbramský kormidelník František Barát. Zlobil se nejen na své svěřence, ale i na rozhodčí, kteří v závěru neuznali jeho mužstvu kvůli ofsajdu vyrovnávací trefu Šlapáka. „Byl to regulérní gól. Ten ofsajd viděl jen pomezní,“ rozčiloval se hostující kouč, ovšem porážku na trio arbitrů nesváděl. „Nezvládli jsme úvod zápasu a vůbec celý první poločas jsme odflákli. Nastoupili jsme jako mistři světa, domácí nás zaskočili svou zdravou agresivitou, byl to nejhorší poločas za podzim. Kdybychom prohrávali o tři góly, nikdo se nemohl divit. Ve druhé půli jsme se po dvou střídáních zlepšili, hlavně dopředu a nakonec jsme mohli utkání otočit, jenže chybělo nám štěstí, které jsme měli v minulých zápasech. Je to hrozná škoda a kaňka na jinak úspěšném podzimu,“ lamentoval Barát.

Příbramská rezerva doplatila ve Voticích opravdu na vlažný výkon do přestávky. „První poločas vyzněl jasně pro nás. Povedl se nám vstup do utkání, kromě gólu jsme měli další dvě dobré šance. Ve druhém soupeř hru přeskupil sestavu a uchýlil se k nakopávání míčů, což nám působilo problémy, ale nakonec jsme utkání doválčili k vítězství,“ glosoval průběh hry Pihávek. Hru jeho celku ocenil i kouč poražených. „První půli hráli fakt dobře, ale ani ve druhé nic nebetonovali. Naopak snažili se hrát fotbal, měli další šance a po zásluze vyhráli,“ uznal Barát navzdory pocitu křivdy kvůli neuznanému gólu. „Ve všech zápasech na hřištích soupeřů jsme bojovali i proti rozhodčím a vždycky jsme to zvládli. Byli jsme disciplinovaní, hráli jsme za každého stavu, nebrečeli jsme a nestěžovali si. I proto se na nás usmálo štěstí, které jsme ve Voticích svým výkonem v první půli urazili,“ poznamenal.

Obavy měl příbramský kouč už před výkopem. „První a poslední kola nemám rád. Na začátku soutěže nevím, co od mužstva čekat, na konci už hráči myslí na dokopnou a dovolenou. Vadí mi, že jsme si jedním zápasem pokazili dojem z podzimu, byť jsme tentokrát nenastoupili v nejsilnějším složení,“ narážel Barát na absenci Videgly, Nechvátala a Šnajdra. I tak jeho tým přezimuje s náskokem devíti bodů, což ho pasuje do pozice jasného kandidáta na postup do ČFL. „Pořád je do konce patnáct kol a ani takový náskok nemusí stačit. Na druhou stranu máme kvalitní mužstvo, které profituje z lepší komunikace s trenéry A-týmu. Díky tomu se do ligového áčka prosadil například Videgla. Pokud všichni hráči zůstanou, a někteří mají z různých důvodů zaječí úmysly, a nikdo nás neobere o body jako loni, je naším cílem postup,“ neskrývá příbramský trenér.

Za jasného postupujícího považuje Příbram B i votický kormidelník, jehož celku patří po polovině soutěže čtvrté místo. „V naší skupině je to po podzimu nalajnované. Příbram je jasný lídr divize A, má kvalitně a dobře poskládané mužstvo, které si nenechá postup uniknout. My měli během podzimu problémy, mužstvo si potřebovalo sednout, ale na jaře bychom se rádi poprali o lepší umístění. Kdybychom skončili druzí nebo třetí, koukalo by se na to lépe,“ hlásí Pihávek jarní útok na vyšší příčky.

Branka: 5. Knobloch. ŽK: 0/3. Diváci: 220.

PETR ROUBÍČEK
MILOŠ KRÁTKÝ