Dobříš - Měchenice
3:1 (1:0)

V dalším utkání v boji o záchranu I. B třídynastoupili dobříšští fotbalistéproti poslednímu týmu tabulky opatrně. Centr Pince nedopravil do sítě M. Liška, na další centr Šraina ml. Karas nedosáhl. Na druhé straně zachraňoval domácí branku Machač.

V dalších možnostech domácích se neprosadil M. Liška, když jeho centr odvrátil v poslední chvíli Píšek a přihrávku Pince nezpracoval Pilecký. Ve 30. minutě se však Dobříšští dočkali. Karas našel Šraina ml. , ten si zpracoval míč a na jeho střelu byl hostující brankář Kocourek krátký -1:0.

Do konce poločasu neproměnil M. Liška sólový nájezd, když ještě v malém vápně přihrával a Pilecký vyslal do šance Puchmajera, kterého nakonec obránci zastavili.

Hned v úvodu druhého poločasu postupoval sám na branku Karas, byl však před hranicí velkého vápna faulován. Přímý volný kop poslal Šrain st. těsně nad branku. O zvýšení se pokusil Poláček, oovšem jeho střela se nevešla mezi tyče.

V 55. minutě po rozehrání přímého volného kopu nechali domácí dva volné hráče a Jenčík zblízka vyrovnal - 1:1.

Po tomto gólu dobříšští hráči přidali. Puchmajerova střela těsně minula tyč měchenického brankáře, Karas prošel individuálně až před gólmana, ale ani on se neprosadlil, přesto stejný hráč se v 65. minutě uvolnil a předložil míč Šrainovi ml., který neměl problém trefit prázdnou branku -2:1.

Zvýšit mohl o chvíli později Puchmajer, ale i tentokrát o vlásek minul branku a rozhodující gól tak přišel v 70. minutě, ve které Řechka prostřelil Kocourka a z brankové čáry završil hattrick Šrain ml. - 3:1.

Hosté zahrozili pouze jednou z trestného kopu, ale míč prošel trestným územím bez dorážky. Čtvrtou branku mohl přidat Šrain st., ale přestřelil bránu a přímý volný kop J. Lišky nikdo z domácích do branky neusměrnil.

Vítězství znamená pro Dobříš důležitý krok k záchraně, ale musí ho potvrdit příští neděli, kdy v 17 hodin nastoupí v Maršovicích proti dalšímu adeptu sestupu.

Branky: 30., 65. a 70. V. Šrain ml. - 55. Jenčík. Rozhodčí: Pudil. Diváci: 110.

Dobříš: Plevka - Pilecký (54. M. Řechka), V. Šrain st., Procházka, Machač - Pinc (46. J. Liška), Poláček, Puchmajer, M. Liška - Karas, V. Šrain ml. (Šebek).

RADIM WEBER