Zdice - Dobříš
2:2 (2:1)

První v utkáni zahrozila dobříšská dvojice Procházka Lomoz, ale brankář si poradil. Po přímém volném kopu střílel těsně vedle domácí Kulhánek, ale po dalším přímém volném kopu v 10. minutě Froněk obstřelil zeď a Sedloň na míč nedosáhl - 1:0.

Technická kombinační hra sice přinášela hostům mírnou převahu, ale častá střelba byla nedůrazná. Srovnáno mohlo být po centru Řechky, když dezorientovaný Kosík minul vlastní branku. Procházka pak vyslal do akce Šraina, ten však vystřelil slabě a Řechka po Lomozově hlavičce bránu netrefil.

Domácí mohli zvýšit Šintákem a Dobříšští následně darovali domácím míč, avšak velkou příležitost neproměnil Růžička.

Srovnáno bylo ve 37. minutě. Weber autovým vhozem našel Řechku a jeho přihrávku napříč pokutovým územím poslal do sítě M. Liška -1:1.

Zdice v poslední čtvrthodině měly několik příležitostí ke vstřelení gólu, avšak centr T. Svobody nikdo z hráčů do branky nedorazil a střela Růžičky skončila na tělech obránců. A tak daly až "branku do šatny". Ve 44. minutě Šinták po zaváhání obrany přehodil vybíhajícího Jechorta-2:1.

Ve druhém poločase pokračovali hosté v kombinační hře, ale důsledné napadání domácích jim často činilo obtíže. O vyrovnání se pokoušel z otočky Procházka, ale minul, na druhé straně zachraňoval na poslední chvíli Pilecký. J. Liška vyslal na branku domácího Kasala za hosty v celém utkání jedinou tvrdou střelu, ta však těsně minula svůj cíl.

Vyrovnat pak zkusilz úhlu i Puchmajer, ale ani on, ani Poláček toještě nedokázali.Až v77. minutě využil nedůrazného krytí míče zdickým obráncem M. Liška, vybojoval míč a jeho přihrávku poslal do branky Řechka -2:2.

V posledních minutách měli hosté na svých kopačkách vítězství, ale dvě velké šance neproměnili. Šrain obešel i brankáře, ale z úhlu poslal míč jen do boční sítě a po akci Weberas Procházkou M. Liška z půl metru nastřelil jen domácího obránce.

Dobříšští tak již po deváté neprohráli, ale jejich příznivci tentokrát čekali zřejmě více. Věří však, že i v jarní části dobříšští hráči pod vedením trenéra M. Šraina udrží druhou příčku své skupiny.

Branky: 10. Froněk, 44. Šinták - 37. M. Liška, 77. Řechka. Rozhodčí: Švagr. Diváci: 100.

Dobříš: Sedloň (31. Jechort) - Weber, Puchmajer, Pilecký, Poláček - Lomoz, V. Šrain ml, J. Liška (70. Modlík), M. Liška - M. Řechka, Procházka.

RADIM WEBER