Dobříš – SK Benešov 1:2 (0:2)

Po těsné prohře u vedoucího mužstva soutěže minulý týden v Kunici, čekal na Dobříšské další těžký soupeř, tentokrát na domácím hřišti, a to Benešov. Ten se drží těsně za Kunicemi na druhé postupové příčce do divize.

Domácí chtěli stejně stanovenou taktikou navázat na sympatický výkon z minulého kola, ale opět se nevyvarovali chyby v začátku utkání a posadili Benešov na koně, když už v první minutě po rozehrání a úniku Turka našel centr Žáka, a ten otevřel účet zápasu.

Hosté v následných minutách ovládli hru a vytvořili si další příležitosti, které zůstaly nevyužity. A tak se postupně dostali do hry Dobříšští. V 15. minutě našel po úniku Řechka zpětnou přihrávkou Pince, ale ten přestřelil. Další velkou šanci na vyrovnání měli domácí ve 27. minutě, když před Plachého pronikl Šimonovský, ale místo přihrávky na volného Řechku šel sám zbytečně do brankaře, který ho vychytal. A tak místo vyrovnání se opět měnilo skóre na druhé straně, když v 41. minutě z vápna prostřelil Jechorta benešovský Turek a hosté odcházeli do kabin spokojeni s dvoubrankovým vedením.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s odhodláním vstřelit branku a postupně i se změnami v sestavě. Už v 64. minutě se mohli radovat, když po dlouhém autovém vhazování vystřelil z vápna Suchan, ale míč skončil na břevně Plachého branky. O minutu později postupoval sám na branku Benešova Řechka, ale Plachého neprostřelil. Dobříš pokračovala dál ve zlepšeném výkonu a toužila po brance. Nakonec se dočkala v 86. minutě, když aktivní Suchan přehodil vybíhajícího Plachého a zadělal tak na dramatický závěr.

Domácí se snažili urvat v posledních minutách alespoň bod a vsadili vše na útok, ale do šance se po brejku dostali Benešovští, jenže Jechorta zachránila po střele Čápa tyč. Na druhé straně od remízy zachránilo Benešov nakonec břevno Plachého branky při střele Suchana.

A tak se opět domácí přesvědčili, že hrát se dá s každým, pokud se vyvarují hrubých chyb v obraně. K dalšímu utkání zajíždí Dobříš v neděli na Polaban Nymburk.

Branky: 86. Suchan - 1. Žák, 43. Turek. Rozhodčí: Železný. ŽK: Bártl, Procházka (oba Dob.). Diváci: 130.

Dobříš: Jechort - Procházka, Štaffen, Bártl, Weber - Šimonovský, Suchan, Pinc, Semančík (51. J. Peták) - Modlík (54. Karas), Řechka.

Benešov: Plachý - Prikner (46. Bubeník), Braný, Pěknic, Žák (79. Páv) - Křivohlavý, Chomát, Holub (56. Drahota), Štěpán - Turek, Čáp.