Tatran Rakovník – MFK Dobříš 5:0 (3:0)

Zápas ovlivnil konec první čtvrthodinky. V do té doby vyrovnaném utkání vyloučil velmi přísně v 15. minutě rozhodčí Hájek hostujícího kapitána Karase za přidržení protihráče rukou. O minutu později pak přistrčený Budínský zahrál v pokutovém území neúmyslně rukou a nařízenou penaltu proměnil bezpečně Polášek.

Hosté však dále bojovali, ale střela Poláčka skončila těsně nad brankou a po centru stejného hráče Budínský z blízka překopl.

V poslední fázi prvního poločasu pak měli šance domácí. Únik útočníka zastavil v poslední chvíli Růžička, další střela se otřela o břevno, ale mezi 36. a 38. minutou padly dva slepené góly, když nejprve zblízka Poula a pak po zpětné přihrávce Krejza se nemýlili. Snížit mohl Budínský, ale jeho průnik zastavil na malém vápně obránce a v samém závěru ve vyložené příležitosti domácí hráč překopl bránu.

V úvodu druhého dějství hrozil Tatran několika nebezpečnými rohovými kopy. Šance na zvrat přišla v 55. minutě, když byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Kollár. Hned vzápětí se prezentoval krásnou střelou Poláček, ale domácí brankář Procházka skvěle vyrazil, stejně jako jeho protějšek Vitásek, který vyrazil přímý volný kop.

Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou nákopy na útočníky. Domácí zmařili další velkou příležitost, když nastřelili hlavou tyč a na druhé straně jeden z nejmenších hráčů Máša hlavičkoval po rohu těsně nad břevno. V 83. minutě prošel Brož a dal čtvrtou branku, tvrdá střela dobříšského Poláčka minula cíl, další skvělý zákrok předvedl Vitásek, ale v poslední minutě pečetil skóre zápasu Polášek.

Výsledek utkání je pro mladý dobříšský celek až příliš krutý.

MFK Dobříš: Vitásek – Máša, Weber, Karas, Růžička – Vltavský, Peták, Poláček, Liška – Budínský, Černý. Trenér: Kočí.

Další zápas hraje Dobříš v sobotu 30. srpna od 17 hodin na domácím hřišti s Jesenicí.