Maršovice - Dobříš
2:6 (1:4)

Dobříšští začali utkání s nevídaným elánem a svého soupeře v první čtvrthodině téměř nepustili na vlastní polovinu. První se o zteč branky pokusil Karas, ale mířil vysoko. V7. minutě po rohovém koku M. Lišky nedopravili míč do sítě Karas se Šrainem, ale odražený míč poslal před bránu Pinc a hlavička Procházky zajistila hostům vedení -0:1.

O pět minut později zahrával rohový kop Šebek a Šrain hlavou zvýšil na 0:2. Čtvrthodinku snů pak zakončil v 15. minutě po přihrávce Šebka Karas - 0:3.

Po tomto gólu Maršovičtí přece jen hru trochu vyrovnali, ale jejich dobrou příležitost neproměnil Šach. Za hosty stříleli nepřesně Pinc a Šebek.

Ve 30. minutě nepodařenou střelu Hampešta Plevka jen posunul k Moulíkovi, a ten do prázdné branky snížil - 1:3. Dobříšští opět přidali. Tečovaná střela Šraina skončila nad břevnem a v 41. minutě zahrávali domácí rohový kop, po kterém přešli hosté do protiútoku a přihrávku Šraina zakončil přesně Pinc -1:4.

Ve druhé půli se domácí snažili o zkorigování nepříznivého stavu. Moulík obešel Plevku, dostal se však do velkého úhlu a neproměnil a v 68. minutě při jednom z brejků Dobříše poslal Šrain do šance Bártla, ten s přehledem zavěsil a domácí hlasatel v té chvíli začal zvát fanoušky na domácí zápasy v okresním přeboru-1:5.

Utkání se již jen dohrávalo. Trestný kop Hampešta těsně minul Plevkovu branku, hostující Matějka svou šanci nevyužil, ale v 75. minutě Pinc důrazem vybojoval míč, předhodil jej nezištně M. Liškovi, který s míčem dodribloval do prázdné branky -1:6. Po přímém volném kopu Puchmajera nikdo z hostů míč nezasáhl a v samém závěru střelu Šetiny z úhlu Plevka vyrazil.

V 88. minutě snížil nekrytý Zderadíčka na konečných 2:6.V poslední minutě ještě Hampešt nezakončil samostatný průnik.

Dobříšští tak definitivně zastavili strmý pád, který před třemi letyzačal sestupemz divize. Mnozí fanoušci sice před začátkem soutěže věřili v lepší postavení, ovšem po tragickém podzimu (8 bodů), je jarní probuzení příslibem do dalších sezon.

V posledním kole přívítá Dobříš na svém hřišti vedoucí tým Petrovic, který stále nemá jistotu postupu. Zveme všechny příznivce na toto atraktivní utkání, které se hraje v sobotu 19. 6.od 17 hodin.

Branky: 30. Moulík, 88. Zderadíčka - 7. Procházka, 12. Šrain, 15. Karas, 41. Pinc, 68. Bártl, 75. M. Liška. Rozhodčí: Holý. Diváci: 90.

Dobříš: Plevka - Pilecký, Puchmajer, Procházka, Poláček - Pinc (81. M. Řechka), J. Liška, Šrain ml., M. Liška - Karas (46. Matějka), Šebek (61. Bártl).

RADIM WEBER