MFK Dobříš – Tn. Sedlčany 1:4 (0:3)

Byl to zápas mužstev bojujících o záchranu v krajském přeboru. Spokojenější byli po utkání Sedlčanští, kteří dokonale potrestali dobříšské chyby a získali důležité tři body na cestě k záchraně.

Začátek utkání byl pro domácí jako zlý sen. Někteří diváci byli ještě u pokladny, když se ve 2. minutě míč dostal do vápna Dobříše, brankař Jechort se nedohodl s obránci, míč se dostal k volnému Havlovi, který pohodlně do prázdné branky otevřel skóre zápasu – 0:1.

Domácí po šoku mohli vyrovnat, když na konci první čtvrthodiny zatáhl míč Řechka. Centrem našel před brankou Šimonovského, ale ten hlavou ve stoprocentní šanci minul. Po dalším nedůrazném odkopu dobříšských obranců ve vlastním vápně se ve 22. minutě dostal k míči Kvěch a zvýšil na 0:2. A když z trestného kopu ve 24. minutě nachytal Žáček Jechorta v nedbalkách, byli domácí na ručník – 0:3. Aby toho nebylo ještě dost, po půlhodině po tvrdém zákroku brankáře Bosáka musel pro zranění střídat dobříšský rychlík Řechka.

Po bouřce v domácí kabině o poločase nastoupili Dobříšští se snahou vrátit se do utkání. Naopak Sedlčany se rozhodně nehrnuly do útočení.

Domácí zvýšili aktivitu. Možnost skórovat z trestného kopu měl Šimonovský, ale Bosák ho vychytal. Dalším zákrokem sedlčanský brankář podržel spoluhráče po hlavičce Modlíka, když míč vytlačil na rohový kop. Nakonec se domácí dočkali v 59. minutě, když se ve skrumáži ve vápně Sedlčany nejlépe orientoval Pinc a snížil na 1:3.

Dobříšští se tak vrátili do hry a vycítili příležitost k zdramatizování utkání.

V 71. minutě se po faulu na Bartla dožadovali penalty, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. A tak definitivní tečku za utkáním udělal po brejku do otevřené obrany sedlčanský Bartoň, který hlavou pečetil výsledek na 1:4.

Domácí tak dlouho budou zpytovat svědomí za pokažený začátek utkání.

Branky: 59. Pinc – 2. Havel, 22. Kvěch, 24. Žáček, 80. Bartoň. Rozhodčí: Jeník – Nehasil, Suchý. ŽK: Bartl, Jiří Zbíral, Karas – Havel, Žáček, Bartoň. Diváci: 150.

MFK Dobříš: Jechort – Šebek (46. Weber), Štaffen, Jiří Zbíral, Liška (55. Karas) – Šimonovský, Procházka, Bartl, Pinc – Modlík, Řechka (32. Pešička).

Tn. Sedlčany: Bosák – Hrdlička, Bartoň, Pudil, Havel (57. P. Chlasták) – Žáček (71. Pešek), Polidar, Davídek, Valenta – Kvěch (86. Bartůněk), Růžička.