Dobříš – Tochovice
2:0 (1:0)

V prvních deseti minutách získali převahu hosté, přes to se vedení mohli ujmout domácí, ale M. Liška neproměnil pokutový kop za faul na Karase. Paradoxně tato situace Dobříšské nakopla a až do konce zápasu měli více ze hry.

Na střelu tochovického P. Ivaníka nad branku odpověděl na druhé straně střelou J. Liška, se kterou si brankář Šimůnek poradil, stejně jako s příležitostí Puchmajera. Hostující branku ohrozil i střelou z přímého volného kopu Poláček.

Vedení se ujala Dobříš ve 30. minutě, když Karas po přihrávce Lomoze z otočky pohotově vystřelil k tyči a nedal brankáři šanci. Odpovědí byla střela P. Ivaníka vedle branky. V závěru první části střílel Karas nad bránu a stejný hráč pak nepřehodil vybíhajícího Šimůnka.

Ve druhé půli nejprve zahrozil J. Ivaník, ale v dalším průběhu se snažili domácí o pojištění vítězství. Ovšem neuspěl ani Poláček z trestného kopu, ani Šebek, Modlíkova hlavička po rohovém kopu skončila na shluku tochovických hráčů a vzápětí se neprosadil ani Karas.

Několik slibně vedených akcí skončilo na nepřesné finální přihrávce, a tak pojistka přišla až minutu před koncem. Šebek se prosadil podél postranní čáry a jeho přízemní centr dopravil do sítě opět Karas.

Branky: 30.a89. Karas. Rozhodčí: R. Jarolímek. Diváci: 100.

Dobříš: Jechort – Weber Puchmajer, Procházka, Poláček – Lomoz (82. Bártl), Šrain, J. Liška (25. Šebek), M. Liška – M. Řecka (73. Modlík), Karas.
Tochovice: Šimůnek – Mourek, Čanda, Žáček, Solnička, Partika (90. Tuháček), J. Ivaník, P. Ivaník, Černý (66. Kutil), Bláža, Zákoucký.

V příštím kole hraje MFK Dobříš v sobotu 2. října v 16.00 v Letech a Tochovice se utkají na domácím hřišti o den později ve stejném čase s Cerhovicemi.

RADIM WEBER