Všenory - Dobříš
3:1 (1:1)

Hosté začali bez bázně. Šebkovu přihrávku do dobré příležitosti nedokázal Talůžek zpracovat, ale v 7. minutě napřáhl z 30.metrů Šrain a jeho střela zamířila do sítě domácího Bezkočky.

O první střelu domácích se pokusil Drážny, ale nastřelil jen Puchmajera a na druhé straně se o ztečení branky bezúspěšně pokoušeli Šebek a Talůžek.
Pak již získali převahu domácí fotbalisté. Ve velké šanci překopl bránu Müller, s další střelou Novotného si poradil Vančát, ale ve 20. minutě po rozehraném rohovém kopu se na hranici šestnáctky uvolnil Školud a technickou střelou vyrovnal. Otočit skóre mohl Helmi, Vančát byl však proti. Domácí gólman si poradil se střelou Šraina, hlavička Feglara skončila těsně vedle a Müllerovu střelu chytil Vančát.

V závěru první půle měli šance dobříšští hráči. Největší M. Liška, který po přihrávce Šraina mířil do tyče a neuspěli svými dalšími pokusy ani bratři Liškové. Po Zelenkově střele se vyznamenal opět Vančát.

I do druhého poločasu měli hosté lepší nástup. Šrain poslal do šance Talůžka, který nedůrazně vystřelil, pak Talůžek s Pokorným prováhali svou možnost a J. Lišku „zpacifikoval“ Novotný. U domácích krátce po sobě neproměnili svoje vyložené šance Zelenka a ještě větší ani Ben Hassen. Obě hlavičky skončily vedle branky.

V 65. minutě však krásnou kombinaci Všenor zakončil trochu se štěstím Helmi.

Domácí se dál tlačili do útoku se snahou pojistit vedení, ale Feglara znamenitě vychytal Vančát a Müller střílel nad branku. Hosté v závěru riskovali hru na tři obránce se snahou o vyrovnání, ovšem obrana, dirigovaná Novotným, jim moc šancí neumožnila. Naopak rychlé protiútoky Všenor byly velmi nebezpečné. Pilecký, Havrdlík i Vančát zachraňovali často na poslední chvíli.

V nastaveném čase drželi domácí míč u rohového praporku ve snaze udržet míč, Dobříšští však faulovali, po rozehrání trestného kopu se uvolnil před brankou Zelenka a míč po jeho přihrávce poslal Drážný k tyči.

Branky: 20. Školud, 65. Helmi 90.+3. Drážný – 7. Šrain. Rozhodčí: Pospíšil. Diváci: 80.

Dobříš: Vančát- Weber (70. Havrdlík), Puchmajer, Pilecký, Poláček – Procházka, Šrain, J. Liška, M. Liška – Šebek (46. Pokorný), Talůžek. Trenér: St. Puchmajer.

V příštím kole čeká Dobříš další těžký soupeř. V sobotu se od 17 hodin utká v derby se Sokolem Nová Ves p.Pleší.

RADIM WEBER