Žebrák - Dobříš
0:4 (0:2)

Již v úvodu se dostal do slibné šance Šrain, ale brankáře nepřekonal. Na druhé straně museli hosté řešit únik Tožičky faulem. Ve 12. minutě zahrával rohový kop Poláček a Fic hlavou zajistil dobříšským vedení. Následovalo několik rohových kopů a v 17. minutě po dalším Poláčkově rohovém kopu vyšel hostům signál a Procházka z dvaceti metrů zvýšil na 0:2.

O chvíli později sice Jechort musel vytáhnout nebezpečnou střelu Nesnídala na roh, ale pak až do konce poločasu kontrolovali hru dobříšští hráči. Zvýšit mohl po akci Řechky Liška, ale zaváhal se střelbou a po akci Fice nedokázali hosté dopravit do sítě přihrávku Šraina.

Do druhé půle nastoupili domácí se snahou o zvrat v utkání a již ve 46. minutě po nepřehledné situaci pokutovém území tečovali Žebráčtí nejprve míč dvakrát rukou a poté nastřelili ruku Procházky. Rozhodčí nařídil pokutový kop, ale Jechort vystihl směr střely Dochtora, a tak se stav neměnil.

Po akci Nesnídala střílel těsně vedle Jechortovy branky Dochtor a po rohovém kopu Lehocký jen do boční sítě. V 57. minutě si hosté řekli do třetice všeho dobrého a opět po rohovém kopu, tentokráte Maryšky, se ideálně zavěsil do vzduchu Puchmajer a bylo to již 0:3.

Dělovka domácího Tožičky skončila vedle branky. V 62. minutě poslal Liška do uličky Šraina a jeho přzemní centr zasunul počtvrté do domácí branky Řechka.

Od té doby hosté hru bezpečně kontrolovali a nedovolil Žebráku skórovat. Naopak zvýšit mohl Liška, ale střílel vedle branky domácího Kačírka.

Branky: 12. Fic, 17. Procházka, 57. Puchmajer, 62. M. Řechka. Rozhodčí: Hamřík. Diváci: 90.

Dobříš: Jechort - Pilecký, M. Šrain (35. Modlík), Puchmajer, Poláček - Fic (65. Pekarík), Procházka, V. Šrain, M. Liška - Maryška (80. Tomášek), M. Řechka.

V příštím kole hraje Dobříš doma v sobotu od 15.30 s Vonoklasy.

RADIM WEBER