Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Fotbalisté Dobříše odvezli bod

Beroun - V prvním jarním zápase Krajského přeboru mužů získala Dobříš bod v Berouně.

15.3.2008

V úvodním jarním mistrovském utkání Beroun remizoval s Dobříší 1:1Foto: DENÍK/Jan Vildmon

Beroun - Dobříš 1:1 (0:0)

Domácí sice hned v první minutě prověřili brankáře Jechorta, ale celkově byli v první půli horším mužstvem. Hosté, i když nastoupili se šesti dorostenci působili celkově lepším dojmem. První zajímavý moment přišel ve 13. minutě, kdy si Petráš nerozuměl s brankářem Hosnédlem a nadělal mu hlavičkou nemalé problémy. Ještě více vzruchu přinesla 17. minuta. Berounský brankář vyrazil centr jen k Suchanovi, který neváhal a vystřelil do odkryté branky. Jenže dobříšský kapitán Karas, stojící v ofsajdu, netakticky míč směřující do branky tečoval a gól nemohl být uznán. Domácí se dostali do náznaku šance o minutu později. To již na hřišti nebyl zraněný Horel, který musel za zápasu odstoupit. Po centru Petráše v dobré prozici Michal Novák promáchl. Od tohoto momentu se hrálo převážně mezi oběma šestnáctkami téměř bez šancí. Optickou převahu měli hosté, kteří ji ale nedokázali nijak zužitkovat. Za zmínku z první půle snad stojí jen dva trestné kopy v podání dobříšského Pince, se kterými si poradil Hosnédl.

Druhá půle byla zajímavější. Již ve 46. minutě prověřil Hosnédla pěknou střelou z úhlu Pinc, skóre se ale neměnilo. Velký vzruch přinesla 49. minuta. Po rohu domácích vznikla v šestnáctce nepřehledná situace, na jejímž konci po pádu Petráše rozhodčí pískl a ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil Michal Novák a nekompromisně jej poslal pod břevno - 1:0. Ani gól ale změnu příliš nepřinesl. Hra byla poměrně vyrovnaná. Hrálo se mezi oběma šestnáctkami téměř bez šancí. Zajímavější momenty přišly až kolem osmdesáté minuty. Nejprve vystřelil z dálky Pinc, před berounským brankářem míč skočil a Hosnédl měl plné ruce práce, aby jej nakonec chytil. V 82. minutě se hosté dočkali zaslouženého vyrovnání. Suchan zatáhl míč po levém křídle, nacentroval před branku a z hranice malého vápna důrazný Modlík poslal míč nechytatelně pod břevno - 1:1. Závěrečné minuty již žádné drama nenabídly a tak si oba celky rozdělily po bodu.

Branky: 50. Novák Michal z pen. - 82. Modlík. Rozhodčí: Brejník - Berovič, Kudrna. ŽK: Novák L. - Štaffen, Liška, Zbíral. Diváků: 200.

ČLU Beroun: Hosnédl - Vopěnka, Lehovič, Petráš, Fujdiar, Šíma, Novák L., Horel (19. Krůta, 90. Bialek), Přibyl, Novák Michal, Novák Miloš.

Dobříš: Jechort - Šebek (87. Weber), Štaffen, Bártl, Zbíral, Liška (47. Procházka), Šimonovský, Pinc, Řechka, Karas (54. Modlík), Suchan.

Další výsledky: Stará Boleslav – Černolice 5:1 (1:1), Nové Strašecí – Sedlčany 1:0 (0:0), Litol – Benešov 0:2 (0:1), Zápy – Nymburk 0:0, FC Jesenice – Semice 2:2 (2:1), Sp. Příbram - Úvaly 2:2 (0:0).

15.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Kam na fotbal: 1. FK Příbram přivítá Ústí nad Labem

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

Příbram – Filmový dokument o pouti do Santiaga de Compostelo stál u zrodu nápadu Jindřicha Smítky jednou se na tuto pěší cestu vydat. Od myšlenky k činu mu to sice trvalo zhruba ještě deset let, ale nyní má svůj splněný sen za sebou a přemýšlí o dalších cestách. O pouti do Santiága nyní pořádá besedy. Ve středu se jedna konala v Příbrami a další se uskuteční v polovině listopadu v Lázu.

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Příbram - Dvě legendy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová vystoupí v příbramském divadle. V jejich podání zazní největší hity nejen autorské dvojice Suchý Šlitr, které stačily během své existence zlidovět.