Dorostenecké derby dvakrát pro Dobříš

Dobříš/ V rámci dalšího kola dorosteneckého krajského přeboru na sebe narazily dva týmy z Příbramska.

7.4.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Hájek

St. dorost

MFK Dobříš – Tatran Sedlčany 3:1 (1:1)

Celých sedm hráčů Dobříše, kteří nastoupili před týdnem proti A-týmu Sedlčan, se v neděli představilo proti jejich mladším kolegům.

První poločas byl poměrně vyrovnaný, ale akce domácích byly nebezpečnější. Střelu Pince srazili hosté na roh, Pešičkovy příležitosti zlikvidoval gólman a když ho stejný hráč přehodil z 30 metrů, skončil míč vedle branky. Weber po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle.

Sedlčanští těžili především z rychlosti M. Valsy. Jeho šanci zlikvidoval Uher a další na poslední chvíli Štaffen. Ve 30. minutě opět unikl M. Valsa a tentokrát jeho přihrávku zužitkoval Janoušek ve vedoucí branku - 0:1. O osm minut později však Šimonovský překvapil brankáře přímým volným kopem z 30 metrů a stanovil tak konečný stav poločasu.

I druhá část utkání měla podobný průběh. Pešičkovu střelu zblízka vyrazil Vitásek a trestný kop Šimonovského nedokázali využít Weber ani Drechsler. Na druhé straně velký závar hostů Dobříšští jen se štěstím odvrátili.

V 63. minutě po dlouhém autu Šebka, Šimonovský střelou k tyči zajistil domácím vedení. Sedlčany pak přidaly, ale větší příležitost si vytvořily jen po přímém volném kopu, kdy R. Valsa hlavičkoval těsně nad branku.

O konečném výsledku tak rozhodl v 74. minutě pokutový kop za faul na Pince, který s jistotou proměnil Štaffen.

MFK Dobříš: Uher – Šebek (89. Duben), Weber, Štaffen, Pokorný – Drechsler, Peták (56. Jechort), Pinc, Šimonovský – Dolejš (49. Zahout), Pešička.

T. Sedlčany: Vitásek – Čermák, Pešek, Zdeněk, Mulač (54. Mandík) – Čejda, Vondrák, R. Valsa, Zdrubecký – M. Valsa, Janoušek(65. Spálenka).

Ml. dorost

MFK Dobříš – Tatran Sedlčany 3:1 (3:0)

V první půli měli navrch domácí, i když hosté hrozili z rychlých brejků, které táhl především Mandík. Brankář Ježek zlikvidoval střelu Pecháčka i dvě velké příležitosti Soukupa.

Ve 20. minutě unikl z poloviny hřiště Pecháček a jeho přízemní centr využil Tran. O tři minuty později zvýšil Kozohorský po individuální akci na 2:0. Pak mohl zvýšit opět Tran a na druhé straně neproměnili Dvořák a Spálenka. Ve 36. minutě zvýšil po úniku Soukupa Šrain a ještě do poločasu mohl další gól přidat po akci Lišky Pecháček.

I druhou půli začala lépe Dobříš. Soukup zblízka přestřelil a podobně si vedl Kozohorský po přihrávce Lišky. V 53. minutě zlikvidoval Procházka střely Filipa a Mandíka, ale na dorážku Dvořáka již nestačil. Hosté pak, zvláště po té, co nastoupil R. Valsa, přidali, ale ani on z trestného kopu, ani Spálenka a Pejša svoje šance nevyužili.

Naopak mohl zvýšit Soukup, ovšem výsledek se již nezměnil.

MFK Dobříš: Procházka – Štěpánek (50. Kašák), Fišer, Fiřt (50. Havrdlík), Strama – Kozohorský, Šrain, Liška – Pecháček, Soukup, Tran (41. Kleisner).

T. Sedlčany: Ježek – Pejša, Zdeněk, Šťovíček, Vaňha – Spálenka, Čejda (54. R.Valsa), Chot, Mandík – Dvořák, Filip.