Viktoria Žižkov – SK Spartak Příbram 2:0 (0:0)

Domácí sice hosty od úvodního hvizdu přehrávali, ale kluci se jim vyrovnávali hlavně bojovností. V 17. minutě je podržel Solnař, když nadvakrát likvidoval příležitost soupeře. Ve 25. minutě vystrašil domácího brankáře Branžovský, ale jeho střela skončila vedle. Stejně se vedlo i domácím, a když přehlavičkoval Petrásek domácí branku a soupeř po rychlém brejku opět minul, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu vystřídal Hájek Dražana a Bělohradský se posunul do útoku, hra se mírně vyrovnala. Pak se ale domácí tlačili stále více před branku Spartaku, ale bez vyložené šance. Ta se jim naskytla po nedůrazném odkopu Radicse, kdy po jeho zaváhání se dostal za obranu domácí útočník a nedal Solnařovi žádnou šanci 1:0.

Viktorka se dál hnala do útoku a Příbramákům se dařilo ohrožovat jejich branku jen ze standardních situací. Do žádné vyložené šance jsme se ale už nedostali. Naopak domácí využili nedorozumění v obraně a po rohu doslova dokopali míč do naší sítě 2:0.

Miroslav Bodnár (trenér Spartaku): "Vítězství Viktorky bylo naprosto zasloužené. Ukázal se rozdíl mezi krajským přeborem žáků a dorosteneckou divizí. Přesto musím kluky pochválit za nasazení, bojovnost a pracovitost proti velmi dobrému soupeři. Samozřejmě, že v utkání bylo i několik chyb, ale od toho máme tréninky, abychom je postupně odstraňovali."

Spartak: Solnař – Radics (62. Drašnar), Rampa, Binar, Šebek – Bělohradský, Petrásek, Branžovský, Plocha (58. Jezbera) – Matějka, Dražan (41. Hájek).

V příštím kole 24. 8. od 12.15 hostí na svém hřišti nováčka z Písku, kterému chtějí oplatit prohru z přípravy.