Dorostenci Spartaku si poradili s Polabanem

Nymburk – Dorostenci Spartaku Příbram si v dalším kole krajského přeboru vNymburku připsali šest bodů.

14.9.2010

Spartak Příbram.Foto: Deník

St. dorost:

Pol. Nymburk - Sp. Příbram
1:8 (0:2)

V první šanci zápasu se ocitli domácí, ale neproměnili a po dvaceti minutách odstartoval střelecký koncert Spartaku. To Matějka pronikl po křídle, zpětnou přihrávkou našel Petráska, který otevřel skótre 0:1. Domácí ohrožovali Solnaře jen sporadicky. Ve 36. minutě napřáhl ze 30 metrů Rampa a jeho střela se otřela o tyč. O minutu později zahrával Plocha trestný kop a jeho centr usměrnil do sítě Matějka 0:2. Poté ještě hlavičkoval Šebek těsně vedle.

Začátek 2. poločasu příbramským dorostencům vyšel dokonale. Nejprve sice Petrásek a po něm Plocha zahodili svoje šance, ale ve 49. minutě pronikl opět Matějka a jeho centr usměrnil do branky Kleindienst – 0:3.

Domácí se mohli dostat do zápasu v 62. minutě, kdy po faulu Hájka kopali penaltu, Solnař ji však chytil.

Neúspěch poslal domácí do kolen, čehož Spartak využil v dalších deseti minutách ke vstřelení hned tří gólů. A o všechny se postaral Matějka.

Nejprve jej vyslal Branžovský do sóla, Matějka obešel brankáře a zvýšil na 0:4. V 72. minutě si proměnil v gól i zpětnou přihrávku Plochy a o další minutu později usměrnil do sítě centr – 0:6.

V 75. minutě se Matějka změnil opět v nahrávače a předložil zpětnou přihrávku Branžovskému, který také korunoval svůj dobrý výkon brankou – 0:7. Poslední gól Spartaku pak po další pěkné akci vstřelil Bělohradský.

Domácím se podařilo kosmeticky upravit výsledek v 87. minutě, kdy si hlavičku srazil Solnař do vlastní sítě.

Sp. Příbram: Solnař - Šebek, Hájek, Rampa, Plíhal (23. Klimek) - Kleindienst (70. Drašnar), Branžovský, Pham Son, Plocha - Petrásek (60. Bělohradský), Matějka (77. Koška).

Ml. dorost:

Polaban Nymburk - Sp. Příbram
1:4 (0:2)

Domácí působili v letním dusném počasí od začátku utkání dost unaveným dojmem a Spartak toho využil hned ve 2. minutě k vedoucímu gólu, o který se postaral Dučák. I nadále měli hosté výraznou převahu, druhou branku však vstřelit nedokázali, a tak domácí začali vystrkovat růžky.
Postupně mladí kamnáři přežili dvě infarktové situace před svou brankou. Nejprve Polaban orazítkoval břevno, podruhé se hosté se štěstím ubránili po rohu a velmi nepřehledné situaci v těsné blízkosti brankové čáry.

Ve 28. minutě ukázal svou nevyzpytatelnost míč Jabulani. Dalekonosný trestný kop Slámy z vlastní poloviny hřiště nabral po odskoku zhruba na hranici velkého vápna domácích takovou rychlost a výšku, že i téměř dvoumetrový nymburský brankář jej jen s úžasem sledoval jak míří do horního rohu branky – 0:2.

Na začátku druhé půle Spartak snahu domácích o obrat rychle utnul dvěma brankami, na kterých se podíleli oba rychlonozí útočníci. Ve 46. minutě se za obranu prodral k míči Rybanský a mezi nohama vybíhajícího brankáře upravil skóre na – 0:3. V 51. minutě pak ukázal svou rychlost a techniku i druhý Klindera, který prudkou přihrávkou ze strany připravil ideální střeleckou pozici pro Knížka, který střílel do odkryté branky – 0:4.

V závěrečné desetiminutovce byl domácím odpuštěn ofsajd, po němž vstřelili alespoň čestný úspěch.

Následně Klindera nastřelil krásnou ranou břevno a střídající brankář Švagr, kterého trenér poslal do útoku, netrefil zívající odkrytou polovinu domácí branky.

Sp. Příbram: Kratochvíl - Bárta, P. Dvořák, Sláma, Soukup - Knížek, Krejča, Hlinka, Dučák - Rybanský (Švagr), Klindera.

V příštím kole hostí dorost Spartaku v sobotu od 10.15 a 12.30 hodin Čelákovice.

14.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Na hlavním tahu z jihu na Prahu havarovala cisterna s mlékem

Tanečníci si přišli na své.
65

OBRAZEM: Hasičský ples ve Staré Huti

U nehody auta s chemikáliemi zasahovali hasiči devět hodin

Rožmitál pod Třemšínem /FOTOGALERIE/ – Od rána do večera – a to vlastně doslova. Tak museli hasiči na Příbramsku máknout na místě havárie nákladního auta převážejícího nebezpečné látky, k níž došlo v pátek dopoledne nedaleko Rožmitálu pod Třemšínem. Těsně před devátou hodinou opustilo vozovku pokrytou sněhovou břečkou v osadě Pňovice. A už první informace byly varující: bourající vůz, který skončil ve škarpě, měl na korbě nebezpečný náklad!

Macík s Brabec stále nejlepšími českými jezdci

Dakar - Nejlepší český jezdec v poli kamionů Martin Macík statečně bojuje s nástrahami nejnáročnějšího motoristického závodu na světě, Rallye Dakar. Přestože se mu ani v posledních dvou etapách nevyhnuli problémy, drží se na skvělém šestém místě v celkovém pořadí. Trable zažil i Jan Brabec, který ale rovněž podává vynikající výkon a drží se na konci čtvrté desítky.

Jan Tománek má za sebou další kemp, cílem byla příprava na La Diagonelu

Livigno /FOTOGALERIE/ – Jan Tománek pokračuje v tvrdé zimní přípravě. Handicapovaný sportovec, který v zimní sezoně závodí v bílé stopě, absolvoval po několika dnech volna další soustředění. V termínu 6. – 13. 1. zavítal opět na přípravný běžkařský kemp v italském Livignu, kde najížděl porci kilometrů.