„Italský velkoklub si našeho hráče vyhlédl už dříve. Jeho výkony v naší lize a na nedávném mistrovství světa dvacetiletých jejich chuť vyzkoušet jej jen potvrdila,“ řekl nám včera marketingový ředitel příbramského klubu Petr Větrovský.

K oslovení příbramského útočníka italským klubem zřejmě přispěl i kouč Massimo Morales, který v Příbrami do jara trénoval.

Mladý talent Antonín Fantiš je v Itálii od pondělí a do Čech by se měl vrátit na konci tohoto týdne. „V Turíně absolvoval zdravotní prohlídku a několik tréninků. Při jeho vstupu do Juventusu s ním byl i Pavel Nedvěd,“ pokračoval Větrovský, který je s hráčem – stejně, jako ostatní funkcionáři příbramského klubu – v každodenním kontaktu.

Nedávno odešel od Litavky do Celtiku Glasgow obránce Milan Mišůn. V zimním přestupním období by tedy mohl příbramský tým zaznamenat další významný transfer. „Je to pro nás obrovská pocta, že si velkoklub jako Juventus vybral některého našeho odchovance. A především pro všechny jeho dosavadní trenéry v našich mládežnických týmech je to krásné zhodnocení jejich skvělé práce,“ dodal marketingový šéf 1.FK.

S Antonínem Fantišem je v Juventusu jeho manažer Ondrej Chovanec.