Antonín Fantiš a Jakub Štochl jsou prvními hráči Příbrami, o které po vydařeném podzimu někdo projevil zájem. Ovšem ten „někdo“ je hned veleslavný Celtic Glasgow!

V tomto skotském klubu už rok hraje další někdejší Příbramák - obránce Milan Mišůn. I jeho výkony zřejmě přispěly k tomu, že tamní vedení se zajímá o další příbramské hráče. „O tom, že sem kluci přijedou, vím od středy od našeho společného manažera Ondry Chovance. S trenérem jsem o nich nemluvil. Tonda s Kubou by tady měli být snad deset dní,“ napsal nám ze Skotska Milan Mišůn.

O zkoušce příbramských mladíků na britských ostrovech jednal v průběhu minulého týdne prezident 1.FK Jaroslav Starka. Ten v Glasgow kromě jednání stihl shlédnout i zápas Celtiku v Evropské lize.

K možnému angažmá obou hráčů Starka na klubových stránkách dodává: „Jsme velice rádi, že je o naše hráče zájem v takto významném evropském klubu. A těší nás, že můžeme pokračovat ve velmi dobrých vztazích s tamními funkcionáři. Jednali jsme i o dalších možnostech širší spolupráce.“

Pro Fantiše to bude již druhá stáž v Celtiku. První absolvoval před rokem právě s Mišůnem.

Hráči odletěli do Skotska včera dopoledne a zůstanou tam přes týden. Během této doby by měli odehrát i dvě modelová utkání. „Klukům se samozřejmě budu věnovat. Jedu pro ně s jedním pánem už na letiště a budu jim k ruce, když budou něco potřebovat,“ dodal v mejlové korespondenci s naší redakcí Mišůn.

První přátelský zápas by měli sehrát Štochl s Fantišem už v sobotu, další pak 14. prosince. „Budou to utkání za rezervu. Nevím, jestli stihnou už ten první, když šestého přilétají, ale ten druhý určitě,“ potvrdil Milan Mišůn.