Příbram - Brno
1:0 (0:0)

V záchranářském duelu byli aktivnější hosté, kteří se dostávali do šancí, ale zároveň ztroskotávali na brankáři Hruškovi. Ve 30. minutě pak Příbram zachránila tyč. Domácí se k ohrožení hostující branky dostali až v úplném závěru první půle, ale zato třikrát pořádně. Pokaždé byl v zakončení Wágner, ale své hlavičky poslal mimo.

Neúspěch si ale vynahradil krátce po příchodu z kabin. Klesa se nádherně dostal přes dva hostující hráče, naservíroval míč do vápna, kde Wágner předskočil Bureše a zavěsil - 1:0. Skóroval tak ve třetím zápase v řadě.

O minutu pozdějise dostal před Bureše Koukal, ale svůj volej poslal přímo do rukou gólmana.

Od té chvíle se příbramští fotbalisté pochopitelně více zaměřili na defenzivu. A dlouho se jim dařilo držet Brno daleko.

Až čtyři minuty před koncem je vystrašil Valenta, který se prosadil mezi dvojicí obránců a z hranice penalty pálil. Hruška však jeho pokus parádně zneškodnil a zajistil tak Příbrami noc plnou oslav.

Oslav, které budou patřit také uzdravenému klubovému prezidentovi Jaroslavu Starkovi. „V kabině byl poprvé po své nemoci. Před zápasem hráčům popřál hodně štěstí, aby se vydali a nechali na tom hřišti duši,“prozradil trenérPříbrami FrantišekKopač.

Příbramský šéf celý zápas sledoval v sedě z balkonu blízké budovy. První půle mu ale moc radosti určitě nepřinesla.

A tak Kopačmusel k hráčům důrazněji promluvit ještě v poločasové přestávce. „První poločas byl prakticky v režii soupeře. Přišlo mi, že v první půli za tím soupeř jde daleko víc než naši hráči. Musela proběhnout domluva v tom smyslu, že když to nejde fotbalově, musíme to ubojovat a zvládnout tak, jako svůj těžký zápas zvládl náš prezident,“ dodal trenér.

„Jsme moc šťastní, že první liga zde v Příbrami zůstala. Radost je veliká. Musím vyzdvihnout brankáře Aleše Hrušku, který zachoval chladnou hlavu a v mezních situacích nás podržel. Také jsme měli v určitých momentech štěstí,“ přiznal viditělně šťastný příbramský trenér František Kopač.

Branka: 53. Wágner. Rozhodčí: Kovařík. ŽK: Wágner, Huňa, Nohýnek (vš. Pb.). Diváci: 3258.

Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Divíšek - Klesa, Tarczal, P. Pilík (66. Videgla), Pleško - Wágner (78. Huňa), Koukal (90. Papšys).
Brno: Bureš - Husár, Pernica, Migliorini - Pašek, Borek (78. Simerský), Rýdel, Kalabiška - Šamánek (58. Valenta), Rabušic, Došek.