Příbram - Č. Budějovice
2:0 (0:0)

Vše odstartoval už v první minutě Jurdík, který z otočky na malém vápně střílel nad. Další obrovské šance Středočeši spálili po čtvrthodině. Nejprve Jurdík nedokázal zužitkovat Huňovu přihrávku, z následné akce vychytal Kučera Tarczalovu střelu k tyči a znovu Jurdík se pak chytal za hlavu, když nasměroval dorážku do odkryté branky jen do Hudsonovy hlavy.

Příbramský nápor na chvíli ustal a gradoval opět po půlhodině hry. V krátkém sledu po sobě pálili Klesa a Pleško, ale Kučerova branka stále odolávala. Vůbec největší možnost zahodili domácí ve 38. minutě, kdy hostující gólman vyrazil Huňovu ránu do strany, kde na Pleška čekala prázdná branka. Zkušený středopolař ji však trestuhodně minul. Středočeši tak navzdory dobrým pěti gólovým šancím odcházeli do kabin s nulou na střeleckém kontě.

Po pauze už nebyl příbramský tlak tak výrazný, přesto domácí zanedlouho konečně zlomili své střelecké trápení. Plašil v 59. minutě vrátil balon před branku a Pleško svojí slabší pravou nohou otevřel střelou k tyči skóre. Až poté takřka neškodní Jihočeši zvýšili aktivitu. Brzy mohl odpovědět Ondrášek, na Otepkův centr však hlavou těsně nedosáhl.

Na domácí postupem času dolehla nervozita z důležitosti utkání. Prováhali několik nadějných brejků a v 73. minutě si oddychli, když Hudsonovu dobře mířenou střelu v poslední chvíli srazil na horní síť obětavý Nohýnek. Nebezpečná byla i Ondráčkova hlavička po rohu.

Tím ale hostující výčet šancí skončil. Domácí pochopili, že by se jim mohlo bránění výsledku vymstít a v závěru si opět vynutili převahu. I když v 83. minutě odmítl takřka jistý gól na malém vápně Huňa a v závěru neuspěl ani Plašil, domácí se druhé trefy nakonec přece jen dočkali. Ve druhé minutě nastavení nebojácně zatáhl míč Klesa, po něm jej převzal Wágner a předložil před prázdnou branku Šlapákovi. Ten byl na hřišti v tu chvíli šest minut, během nichž dokázal vybojovat několik zdánlivě ztracených míčů, obcházel protihráče a nakonec tedy korunoval své krátké, ale velmi koukatelné představení premiérovou brankou v nejvyšší soutěži.

Branky: 59. Pleško, 92. Šlapák.Rozhodčí: Paták – Zlámal, Moláček. ŽK: Klesa – Lencevič. Diváci: 2080.

Příbram: Hruška – Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Divíšek – Klesa, Macek (74. Borek), Tarczal, Pleško (86. Šlapák) – Huňa, Jurdík (63. Wágner). Trenér: Kopač.
Č. Budějovice: Kučera – Laštovka, Horejš (46. Rakovan), Lencevič, Riegel – Hudson, Černák (88. Kaňák), Lengyel, Mezlík (64. Pecka) – Otepka – Ondrášek. Trenér: Šilhavý.